Spoločnosť Uber začínala pred 6 rokmi ako celkom nádejný startup. Nikto nevedel, či sa chlapcom podarí presadiť myšlienku lacného vozenia po meste (svojim spôsobom niečo ako taxi).

Uber ale potvrdil, že ide o skvelý nápad a v súčasnosti jeho popularita v svetových metropolách stále rastie.

Na Slovensku sme doposiaľ Uber používať nemohli a to predovšetkým preto, pretože tu služba jednoducho nefungovala. To sa však zmení. Od dnešného dňa môžeš jazdiť vďaka Uberu po Bratislave.

Do nedele zadarmo!

Lokman Kuris, manažér pre medzinárodné expandovanie dnes potvrdil, že Uber prichádza do Bratislavy predovšetkým preto, že mnohí obyvatelia tohto mesta si už aplikáciu stiahlo avšak bola im tak trochu na nič, keďže služba v týchto končinách doposiaľ nefungovala. Celá služba pritom funguje veľmi jednoducho a intuitívne.

Stačí ak zadáš do svojho iPhonu číslo svojej kreditnej karty a služba zaplatí šoférovi automaticky cez internet. Okrem iného tu samozrejme zostáva aj možnosť pridať nejaký ten tringelt.

Táto služba však na Slovensku nebude úplne klasický Uber ale UberX. Ten sa od toho normálneho vlastne až tak nelíši ale ponúka viacmenej oboznámenie sa so službou aj v menších krajinách.

Pokiaľ sa bojíš použiť službu pre to, že nevieš, do akého auta nasadneš tak ti dopredu hovoríme, že nemusíš mať žiadne obavy.

Uber si totiž dopredu preťukne každého šoféra, ktorý chce pre firmu jazdiť a to ako vodičskú, tak aj trestnú históriu. V súčasnosti by malo byť takýchto vodičov na Slovensku okolo 100 a Uber sa začne miešať do kapusty konkurenčným službám ako napríklad HOPIN či Českému Liftagu (ktoré tu práve tiež expanduje).

Čítaj tiež: Jediný tweet spravil muža miliardárom, stal sa spolumajiteľom Uberu

A čo z toho bude mať Uber? Je to vlastne veľmi jednoduché. Z každej jazdy dostanú od taxikára 20% províziu za sprostredkovanie služby. Najlepšie na tom celom azda je, že celá služba bude v našom hlavnom meste až do nedele zadarmo. Ak teda chceš aj ty vyskúšať Uber, máš na to jedinečnú možnosť!

Prečítajte si tiež  Má len 18 rokov a už hackol Uber. Zamestnanci si z toho robili srandu. Mysleli si, že ide o vtip
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.