Na internet včera unikli fotky šasi mobilného telefónu, o ktorom autor tvrdí, že patria Samsungu S6. Je v tom však jeden háčik. Vyzerá ako iPhone 6!

Samsung Galaxy S6 ?

Apple v septembri predstavilo Phone 6/6 plus a celú jeseň žal jeden úspech za druhým. Kým spoločnosti z Cupertina rástli tržby ako huby po daždi, inžinierom z Južnej Kórei ostali len oči pre plač. Preto sa rozhodli, že nástupcu svojej vlajkovej lode, Galaxy S5 vytvoria od základu. Priznajme si, stále rovnaká línia Galaxy už začala nudiť aj zarytých fanúšikov platformy Android a tak v Samsungu museli niečo zmeniť.

- Reklama -

Podľa vyjadrení The Korea Times najnovšie vyplávalo na povrch, že Samsung Galaxy S6 by mal mať kovové šasi, čím by sa kvalitou konštrukcie priblížil svojmu najväčšiemu konkurentovi – iPhonu. Okrem toho sa objavujú aj špekulácie, že by mohol mať celú prednú aj zadnú stranu pokrytú sklom tak, ako to bolo pri iPhone 4S.

Taktiež sú známe už aj predbežné parametre, S6 by sa mal ponúkať v dvoch verziách, so zahnutým displejom a bez neho. Ponúknuť by mal 5.1″ AMOLED displej, nový Samsung Exynos čip a novú menšiu batériu, ktorá by po novom nemala byť vyberateľná.

Čo je však na týchto špekuláciách najdramatickejšie, sú fotky, ktoré unikli na internet. Na fotkách sa nachádza údajné šasi budúceho vrcholného diela Samsungu, ktoré sa veľmi podobá práve na iPhone 6! Myslíte, že je možné, aby Samsung zaútočil až takto tvrdo, alebo je to len kačica? V každom prípade ostáva faktom to, že Apple nemá patentovaný oblý, kovový „sexy“ dizajn šasi s dierkami pre reproduktor. Ako to v skutočnosti bude sa dozvieme možno už 1.marca 2015.

galaxy-s6-design-leak-nowhereelse-3

galaxy-s6-design-leak-nowhereelse-2

galaxy-s6-design-leak-nowhereelse-1

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.