Nebudeme si klamať, Tesla Cybertruck je jedno z najzaujímavejších vozidiel posledného desaťročia a to nie len pre svoje špičkové technologické vybavenie, ale aj futuristický hranatý dizajn. Práve ostré hrany žiaľ môžu byť dôvodom, prečo sa elektrický pickup nikdy nedostane na európske cesty. Pravdepodobne nebude schopný spĺňať miestne normy, ktorým nepomáha ani jeho vysoká hmotnosť (približne 3 tony).

Napriek tomu sa však jedno vozidlo na tunajší trh dostalo a dá sa kúpiť z druhej ruky. Majiteľ tvrdí, že jeho Tesla Cybertruck je na predaj s individuálnou akceptáciou pre európske cesty a má za sebou príslušné úpravy svetlometov, nabíjacieho portu, ochrany prednej časti a podobne. V skratke to znamená, že toto vozidlo by malo byť možné bez väčších problémov prihlásiť aj u nás a legálne s ním jazdiť.

Pokiaľ by sme sa pozreli na túto ponuku podrobnejšie, tak ide o verziu Cybertrucku, ktorá má pohon všetkých štyroch kolies, dojazd až 547 kilometrov na jedno nabitie, zrýchlenie z 0-100 km/h za 4,1 sekundy, maximálnu rýchlosť 180 km/h a celkový výkon na úrovni 600 koní. Zároveň ide o úvodnú Founders Edition, ktorá by mohla byť z dlhodobého hľadiska hodnotnejšia.

Pravdepodobne jediný Cybertruck v Európe má astronomickú cenu 

Majiteľ v inzeráte píše, že na svoj Cybertruck dokázal prijať objednávku z USA, následne ho prerobil a doviezol do Európy a celý tento proces nebol lacný. Aj pre vás možno položí na kolená cena, ktorá je ďaleko nad očakávaniami bežných zákazníkov Tesly.

Hoci sa Cybertruck štandardne predáva v USA za cca 80 000 $ až 100 000 $ bez dane v závislosti od verzie a výbavy, v tomto prípade si potencionálny európsky záujemca musí pripraviť šialených 485 000 €. Nejde pri tom ani o najdrahšiu a najvýkonnejšiu verziu elektrického pickupu.

Tesla Cybertruck Európa
Zdroj: kleinanzeigen.de (snímka obrazovky)

A hoci ide o absolútnu raritu, ktorou upútate pozornosť prakticky vo všetkých uliciach, v ktorých sa so Cybertruckom ocitnete, je otázne, či sa zaň oplatí priplácať päťnásobne vyššiu cenu v porovnaní s jeho skutočnou hodnotou na americkom trhu.

Za skoro pol milióna eur si totiž môžete kúpiť aj iné, investične veľmi zaujímavé autá. Každý si však musí zvážiť svoje priority sám. Ak niekto túži po Cybertrucku a nevadí mu cena, toto je jedinečná cesta, ako sa ku nemu dostať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Za iPhone 15 si v roku 2023 priplatíme. Bude výrazne drahší, než iPhone 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -