Na Slovensku sa opäť odohrala lúpež ako z filmu. Len pred troma mesiacmi sme vás informovali o tom, ako v bratislavskom obchodnom dome OC Central vykradli predajcu Apple produktov – spoločnosť iStyle. Do predajne sa dostali cez sklenený výklad a následne sa zamerali na zariadenia, ktoré boli ukryté v sklade.

Hoci by ste si mohli myslieť, že podobná situácia je skôr raritná a dlhšie sa nezopakuje, opak je pravdou. Len po približne troch mesiacoch, v noci z 22. na 23. apríla 2024 vykradli zlodeji túto istú pobočku iStyle a urobili to prakticky rovnakým spôsobom. Polícia po lúpežníkoch pátra, no zatiaľ nedokázala určiť celkovú výšku škody.

Podľa informácii TV JOJ malo vykradnutie prevádzky na starosti celkovo šesť lúpežníkov, pričom išlo pravdepodobne o zahraničných občanov.

Títo muži totiž nevykradli iba iStyle, ale takisto ukradli vozidlo – modrý Volkswagen Passat. Informovala o tom aj HAKA vo svojej oficiálnej Facebook skupine.

Zo svojim lupom z predajne mali utekať na vozidle značky Land Rover, avšak počas toho dostali defekt a tak vozidlo cca 3 kilometre od miesta lúpeže odstavili a vybrali sa do neďalekého servisu, v ktorom bol zaparkovaný spomínaný Passat.

passat haka
Zdroj: Facebook / HAKA / snímka obrazovky

Pri úniku doslova rozrazili sedemmetrovú oceľovú bránu, nakoľko ich vyrušil strážnik. Práve on uviedol, že maskovaní muži nehovorili po slovensky, takže zrejme pochádzali zo zahraničia.

V tejto súvislosti stojí za pozornosť určite aj prípad z minulého roka, kedy maskovaní muži vykradli predajňu iStores v Banskej Bystrici.

Do obchodu sa doslova „presekali“ cez sklenený výklad a následne brali všetko, čo im prišlo pod ruku. Celková škoda bola vyčíslená na viac ako 20 tisíc eur.

Zlodeji vysekali do hrubého skla výkladu dieru. Následne sa cez ňu dostali do predajne a vykradli vitrínu s iPhonmi
Zlodeji vysekali do hrubého skla výkladu dieru. Následne sa cez ňu dostali do predajne a vykradli vitrínu s iPhonmi (Zdroj: Polícia SR – Banskobystrický kraj)

V súčasnosti žiaľ nevedno povedať, či tieto akcie medzi sebou súvisia a či ide o tú istú skupinu zlodejov. Každopádne tieto lúpeže pôsobia tak, akoby medzi sebou súviseli.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Hacker získal dáta o 1 miliarde ľudí od polície. Môže ísť o jeden z najväčších únikov osobných údajov v histórii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -