Ako uvádza portál The Verge, ruská vláda čiastočne zablokovala prístup na Facebook po tom, čo mala sociálna sieť obmedziť účty štyroch ruských médií. Obyvatelia teda môžu mať problémy s pripojením sa na túto sociálnu sieť a dotknúť sa to môže aj Instagramu alebo WhatsAppu. Aj tieto komunikačné platformy totiž patria spoločnosti Meta.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ruský regulačný úrad pre technológie a komunikácie Roskomnadzor vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedol, že Facebook porušuje „práva a slobody ruských občanov“ a že od októbra 2020 zaznamenal 23 prípadov „cenzúry“.

„Dňa 24. februára Roskomnadzor zaslal žiadosti spoločnosti Meta Platforms, Inc. aby odstránila obmedzenia zavedené sociálnou sieťou Facebook pre ruské médiá a vysvetlila dôvod ich zavedenia,“ uviedol ruský regulačný orgán a zároveň dodal, že Meta jeho žiadosti „ignorovala“.

Spoločnosť Meta zatiaľ verejne nepotvrdila opatrenia, ktoré prijala voči účtom ruských médií, hoci pravdepodobne súviseli so štátom podporovanou propagandou o prebiehajúcej invázii Ruska na Ukrajinu.

Každopádne však výpadky začínajú hlásiť po celom Rusku, čoho dôkazom je aj internetová stránka downdetector.ru. Práve na tej si môžete pozrieť v reálnom čase, ktoré služby a stránky majú problémy s fungovaním. Čiastočne za tým môže stáť aj najväčšia hackerská skupina anonymus, ktorá krajine vyhlásila kybernetickú vojnu.

Uvidíme, ako sa bude celá situácia vyvíjať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás samozrejme informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -