Jedno z najočakávanejších a dovolíme si tvrdiť, že aj „najšialenejších“ áut budúceho roka sa podarilo natočiť v podobe, ktorá je už veľmi blízka sériovej verzii.

Tesla dokončuje práce na svojom Cybertrucku, ktorý by mal doraziť ku prvým zákazníkom v priebehu niekoľkých mesiacov.

Keď Elon Musk v roku 2019 odprezentoval svoj elektrický pick-up, vyvolal tým virálne šialenstvo po celom svete. Dôvodom bol netradičný a futuristický dizajn, ktorý sa v podstate nepodobá na nič čo dnes automobilky vyrábajú.

Aby toho nebolo málo, okrem obrovského množstva technológií a extrémneho výkonu má Cybertruck aj také vychytávky ako nepriestrelnú karosériu alebo okná. Čo však jeho sériová podoba? Tá bude trochu iná ako koncept…

Ako ukazuje video nižšie, Cybertruck sa musel vzdať niekoľkých uletených riešení aby dostal homologizáciu a bolo ho možné predávať na trhoch po celom svete.

Koncept, ktorý nikdy nebude jazdiť po ceste je totiž jedna vec no skutočné produkčné auto musí spĺňať určité štandardy, bez ktorých nedostane potrebné povolenia. A pre Teslu neplatia žiadne výnimky.

Testovanie skoro hotových vozidiel 

Aj preto sú testovacie vozidla predsériových kusov Cybertrucku trochu iné než vozidlo, ktoré sme mohli vidieť pred dvoma rokmi na prezentácii. Pick-up je zrazu vybavený mohutnými spätnými zrkadlami a taktiež gigantickým stieračom na čelnom skle.

Pozorné oko si tiež všimne, že časť smerujúca od A stĺpika až po prednú kapotu je mierne skrátená. Kto vie, aké boli na túto zmenu dôvody, no vozidlo pôsobí aj kvôli tomuto detailu o trochu menej „agresívnym dojmom“.

Pozrite si video nižšie a dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o skoro produkčnej verzii Cybertrucku vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Zákaz predaja spaľovákov v EÚ po roku 2035 nie je istý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.