Napriek tomu, že sa o projekte Apple Car hovorí už niekoľko rokov, bližšia špecifikácia jeho zamerania je stále opradená rúškom tajomstva. Je možné, že sa v konečnom dôsledku vôbec nebude jednať o fyzický automobil ale iba o softvér na báze rozšírenej reality. Apple v snahe rozšíriť tím tohoto projektu ulovilo ďalšieho inžiniera z radov automobilky Tesla.

Jablková firma si tentokrát najala Christophera „CJ“ Moora, ktorý bude pracovať na integrácii softvéru autonómneho riadenia vozidiel. Moore bude pridelený do tímu k Stuartovi Bowersovi, ktorý je tiež jedným z odídencov Tesly.

- Reklama -

Moore sa začiatkom tohoto roka postaral o rozruch u svojho bývalého zamestnávateľa. V rozhovore priznal, že Elon Musk vedome prekračuje možnosti autopilota a preceňuje skutočné schopnosti softvéru.

Apple Car

O vízii Apple Car alebo ak chcete „projekte Titan“ vieme len málo. Apple sa posledné mesiace výrazne angažuje v komunikácii so zahraničnými automobilkami, čo ale môže nakoniec viesť k plánom s hlbším prepojením Apple CarPlay. Vyzerá to tak, že na oficiálne vyjadrenie zo strany firmy si budeme musieť ešte nejaký ten mesiac počkať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAppleinsider
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.