Rok 2023 ubehol, ako voda a na Slovensku či vo svete došlo ku mnohým udalostiam a zmenám, ktoré otriasli aj najpoužívanejší internetovým vyhľadávacím systémom Google. Táto spoločnosť, ktorá spadá pod Alphabet teraz zverejnila zoznam trendov, ktoré v uplynulých 12 mesiacoch vládli na našom území. Niektoré vás prekvapia, iné zase nie.

Ešte pred tým, ako sa dostaneme ku samotnému zoznamu, pozrime sa v skratke na to, čo to tie „Google Trendy“ vlastne sú. V praxi ide o akýsi nástroj poskytovaný spoločnosťou Google slúžiaci na analýzu trendov vyhľadávania na internete. Nájdete v ňom údaje o popularite určitých vyhľadávacích dotazov a kľúčových slov v rôznych geografických oblastiach, pričom tá vyplýva čisto z toho, ako často boli jednotlivé termíny zadávané do vyhľadávacieho systému.

Google Trendy teda umožňujú používateľom sledovať a kontrolovať rôzne témy, či kľúčové slová a následne ich porovnávať či zisťovať ich popularitu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Akonáhle poznáte aktuálne trendy a zmeny vo vyhľadávaní na internete, môžete lepšie porozumieť tomu, aké témy sú pre ľudí v súčasnosti zaujímavé. Na základe toho dokážete efektívne prispôsobiť svoj obsah.

Google Trendy na Slovensku v roku 2023

A keď už máme teóriu za sebou, poďme na jednotlivé kategórie a výsledky. Ako môžete vidieť, trendom kraľujú témy, ktoré u Slovákov v roku 2023 rezonovali najviac.

Sú tu teda „voľby„, mená zosnulých slávnych osobností, ale aj zvláštne slová ako „implózia„, ktoré súvisia so stratou ponorky Titan z júna, ktorá sa vybrala na dno atlantického oceánu, aby pozorovala Titanic, no jej posádka túto expedíciu neprežila.

Viac o Google Trendoch na Slovensku za roku 2023 objavíte nižšie:

Udalosti

1) Voľby
2) Referendum
3) Vojna v Izraeli a Pásme Gazy
4) Zemetrasenie dnes
5) Rammstein Trenčín
6) Lovestream
7) Vojna na Ukrajine
8) Voľby Česko
9) Zemetrasenie Turecko
10) Ponorka Titanic

Slovenky a Slováci

1) Robert Fico
2) Rudolf Huliak
3) Barbora Richterová
4) Alžbeta Ferencová
5) Kamila Heribanová
6) Martina Šimkovičová
7) Peter Pellegrini
8) Richard Autner
9) Michal Šimečka
10) Zuzana Dolinková

Ako?

1) Ako voliť?
2) Ako dopadlo referendum?
3) Ako dlho sa varí kukurica?
4) Ako dopadli voľby?
5) Ako vzniká zemetrasenie?
6) Ako vznikol Izrael?
7) Ako vypočítať percentá?
8) Ako poslať balík cez Packetu?
9) Ako vyfúknuť vajíčko?
10) Ako vyčistiť striebro?

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá budúci areál spoločnosti Google!

Smutné odchody

1) Daniel Heriban
2) Vašo Patejdl
3) Tina Turner
4) Matthew Perry
5) Ken Block
6) Patrícia Janečková
7) Sinéad O’Connor
8) Diana Hô Chí
9) Juraj Jakubisko
10) Gina Lollobrigida

Význam

1) Implózia
2) Recesia
3) Opcia
4) Mizogýn
5) Asertivita
6) Naratív
7) Marazmus
8) Anotácia
9) Ryk
10) Inklúzia

Zahraničné osobnosti

1) Petr Pavel
2) Mario Cimarro
3) Jenna Ortega
4) Céline Dion
5) Vojta Dyk
6) Jeremy Renner
7) David Beckham
8) Jennifer Connelly
9) Kazma Kazmitch
10) Andrej Babiš

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.