Tesla neustále inovuje a svoj populárny SUV Model Y teraz rozšírila o verziu s ešte dlhším dojazdom, ktorá bude snom nejedného Slováka. Ako informuje zahraničný portál Teslarati, v konfigurátoroch sa začal objavovať úplne nový Tesla Model Y Long Range RWD (s pohonom zadných kolies), ktorý kombinuje klasickú základnú verziu s dlhším dojazdom.

Výrobca na webe uvádza, že takáto Tesla Model Y ponúkne dojazd, ktorým sa vyrovná mnohým klasickým vozidlám so spaľovacím motorom. Podľa testov cyklu WLTP zvládne uvedené prevedenie Tesla Model Y prejsť až 600 kilometrov na jedno nabitie, čím prekonáva všetky ostatné verzie, ktoré sú aktuálne k dispozícii. A poteší aj cenou.

Tesla Model Y Long Range RWD je totiž aktuálne druhý najdostupnejší v celej ponuke. Výrobca si zaň na nemeckom trhu pýta 48 990 €, vďaka čomu môžu zákazníci ušetriť až 6 000 € oproti štandardnej Long Range verzii s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorá má aj horší dojazd, presnejšie na úrovni 533 kilometrov (podľa WLTP).

Tesla Model Y Long Range RWD je zároveň o 4 000 € drahšia ako základná verzia, ktorá prejde na jedno nabitie 455 kilometrov (podľa WLTP) a predáva sa od 44 990 €. Na vrchole ponuky potom zostáva prevedenie Performance, ktoré prejde 514 kilometrov na jedno nabitie (podľa WLTP) a ponúka slušnú dynamiku. Z 0 – 100 km/h zrýchli už za 3,7 sekundy.

Tesla Model Y Long Range RWD má stále slušné parametre 

 Tesla Model Y Long Range RWD
Zdroj: Tesla

Hoci Tesla Model Y Long Range RWD nepatrí medzi top výkonnostné verzie, zďaleka sa nemá za čo hanbiť. Tento model totiž disponuje výkonom na úrovni 220 kW / 299 koní a krútiacim momentom až 350 Nm. Vďaka tomu dokáže zrýchliť 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a uháňať maximálnou rýchlosťou až na úrovni 217 km/h.

Hoci teda pôjde v ponuke o jeden zo slabších modelov, na cestách vám ponúkne veľa zábavy. V útrobách modelu Long Range RWD sa nachádza 80 kWh akumulátor s podporou rýchleho nabíjania až na úrovni 250 kW.

Tesla uvádza, že za 15 minút na nabíjačke získa Model Y Long Range RWD dostatok energie na to, aby prešiel ďalších 241 kilometrov. Novinka by mala byť v Európe dostupná v priebehu nasledujúcich 2 – 4 týždňov.

Ideálna voľba pre slovenský trh

Tesla Model y
Zdroj: Tesla (snímka obrazovky)

Slováci sa často sťažujú na to, že elektrické vozidlá sa nedokážu z hľadisku dojazdu vyrovnať klasickým spaľovákom. Ak však dokážu prejsť 600 kilometrov na jedno nabitie, ide už o dostatočnú hodnotu na to, aby ste prešli z Bratislavy do Košíc na jedno nabitie bez akýchkoľvek obmedzení.

Prečítajte si tiež  Každý iPhone 16 dostane túto očakávanú novinku. Potvrdil to únik

Vylepšená Tesla Model Y Long Range RWD je preto ideálna voľba pre tých, ktorí hľadajú elektromobil s dlhým dojazdom, dostatočným výkonom a za rozumnú cenu.

Netreba totiž zabúdať, že okrem elektrického pohonu má toto vozidlo v ponuke ešte množstvo ďalších vychytávok, ktoré vám budú spríjemňovať vaše každodenné cestovanie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -