Zatiaľ čo si používatelia posledného macOS Catalina pochvaľujú rýchlosť a spoľahlivosť systému, tí čo sú „na druhej strane“ a používajú Windows 10 hlásia problémy. Paradoxne ich vraj spôsobili posledné aktualizácie. Používateľom nefunguje Wi-Fi, Bluetooth a niekedy sa objaví aj modrá obrazovka (blue screen).

Windows 10 má problémy s aktualizáciami

Nie, nechceme hejtovať konkurenčnú platformu, išli by sme tak sami proti sebe. Mac používame na prácu takmer neustála, no ak si chceme niečo zahrať alebo vytvoriť 3D koncept, potrebujeme náš počítač s operačným systémom Windows 10.

Myslíme si, že vrámci komunity používateľov Apple nie sme vôbec jediní. Pred pár dňami sme si po poslednom update všimli, že nám nefunguje správne Wi-Fi. Jednalo sa o chybu updatu „KB4549951“. Počítač sme preto reštartovali a všetko fungovalo bez problémov až do ďalšieho rána, kedy sa problémy opakovali.

Na internete sme si preto naštudovali, že tento problém sa netýka iba nás ale teoreticky miliónov používateľov platformy po celom svete. No a hoci mala posledná aktualizácia opraviť niektoré nedostatky systému, stal sa pravý opak a len sa všetko zhoršilo… Ľudia, ktorí používajú Windows 10 nemajú problémy len s Wi-Fi, ale aj s technológiou Bluetooth (to sa u nás neobjavilo). Všetko opäť vrámci novej aktualizácie “ KB4549951″.

Objavil sa aj povestný Blue Screen

Aby toho nebolo málo, niektorí používatelia tvrdia, že sa im po náročnejších úlohách objavila chyba v podobe modrej obrazovky (je to v podstate fatálne zlyhanie celého systému). Blue Screen je najväčší strašiak počítačov s Windowsom. Presne preto sa s ním nikdy nechcete stretnúť. Ak si chcete posledný update vymazať, urobíte to takto:

  • Otvorte Nastavenia
  • Vyberte možnosť „Aktualizácie a zabezpečenia“
  • Kliknite na „Windows Update“
  • Následne vyberte možnosť „Zobraziť históriu aktualizácii“
  • Kliknite na „Odinštalovať aktualizácie“
  • Vyhľadajte balík KB4549951 a odinštalujte ho
  • Reštartujte počítač.
Windows 10 má problémy s aktualizáciami. Nič neopravujú...
Windows 10 má problémy s aktualizáciami. Nič neopravujú ale kazia…
Prečítajte si tiež  iPad Pro a Air nebudú jedinými tabletmi, ktoré Apple tento rok predstaví. Dočkáme sa aj lacnejších modelov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.