V posledných dňoch sa objavila závažná zraniteľnosť v operačnom systéme Windows, ktorá umožňuje hackerom získať kontrolu nad vaším zariadením prostredníctvom Wi-Fi siete. Tento problém je označený ako CVE-2024-30078 a ako informuje Forbes, má vysokú mieru závažnosti až na úrovni 8,8 boda z 10.

Na tomto útoku je obzvlášť desivý fakt, že útočník nemusí fyzicky manipulovať s vaším zariadením, ani vás lákať na otvorenie škodlivého odkazu či emailu. Úplne stačí, aby ste sa so svojim zariadení pripojili na verejné Wi-Fi siete na letiskách, hoteloch alebo konferenciách, kde sa okrem vás bude nachádzať aj nesprávna osoba a môžete mať obrovský problém. Hackerom sa týmto spôsobom otvárajú obrovské možnosti na útok.

Podľa portálu Gizmodo sú v ohrození užívatelia všetkých operačných systémov Windows, pričom ide ako o starší Windows 10 tak aj o novší Windows 11.

Spoločnosť Microsoft preto vyzýva všetkých užívateľov, aby bezodkladne aktualizovali svoje zariadenia na najnovšiu verziu systému, ktorá tento problém dokáže vyriešiť.

Pravidelné aktualizácie sú kľúčom ku vášmu úspechu 

Práve pravidelné aktualizácie systému sú najlepšou prevenciou proti podobným hrozbám a neplatí to len pre Windows, ale aj pre macOS od spoločnosti Apple.

Aj „jablkový systém“ je totiž vystavovaný rôznym zraniteľnostiam na pravidelnej báze, avšak Apple ich v najnovších updatoch vždy dokáže opraviť a tým pádom vás odizolovať od potenciálnych problémov. Určite to preto nepodceňujte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro vo viacerých farbách. Exkluzívne rendery od redakcie svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -