Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá sa v minulosti netajila tým, že kopíruje Apple, predstavila úplne nové inteligentné okuliare, ktoré majú zabudovaný 50 Mpx fotoaparát „Quad Bayer“ a 8 Mpx periskopickú kameru s pätnásťnásobným zoomom, optickou stabilizáciou obrazu a schopnosťou 100 minútového nepretržitého video záznamu. O tejto skutočnosti nás informoval portál PetaPixel.

Inteligentné okuliare nesú označenie Mijia Glasses a firma ich opisuje ako technológiu, ktorú doteraz svet nevidel. Pokiaľ sa na novinku pozriete, pravdepodobne si okamžite vybavíte Google Glass, ktoré pochádzajú ešte z roku 2013.

Xiaomi Mijia Glasses sú vybavené vlastným akumulátorom s kapacitou 1020 mAh a takisto 10 W magnetickým nabíjaním. Z 0 % na 80 % sa dajú nabiť už za 30 minút, pričom inžinieri dokázali toto všetko vstrebať do zariadenia, ktoré váži iba 100 gramov.

Xiaomi používa displej od Sony a výkonný procesor Snapdragon

Xiaomi Mijia Glasses
Zdroj: Xiaomi

Čínsky výrobca siahol pri zobrazovacej jednotke po displeji Sony Micro OLED s maximálnym jasom až 3 000 nitov a certifikátom TÜV Rheinland na ochranu očí. Takisto sa tu nachádza aj drobný LED indikátor, vďaka ktorému budú vidieť ľudia vo vašom okolí, kedy fotografujete alebo nahrávate video. Myslelo sa teda aj na ochranu súkromia ostatných.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Čo sa týka výkonu, o ten sa stará 8-jadrový čipset Qualcomm Snapdragon spolu s 3 GB operačnou pamäťou RAM, 32 GB úložiskom, duálnou WiFi a Bluetooth 5.0. Xiaomi do okuliarov Mijia Glasses pridalo aj viacero funkcií rozšírenej reality (AR), vrátane spätného sledovania času. Táto funkcia je schopná uložiť vaše video alebo fotku 10 sekúnd pred stlačením spúšte, vďaka čomu neprídete o drahocenné sekundy záznamu.

Okrem toho v okuliaroch nájdete aj funkciu Xiaomi AI na preklad textu v reálnom čase, pričom v súčasnosti je podporovaná angličtina a čínština (zvyšok sveta má žiaľ smolu). Xiaomi Mijia Glasses zvládnu tiež rozpoznávať zvieratá a rastliny, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí. Ďalšie funkcie rozšírenej reality, ako je napríklad premietanie obrazovky, sú prisľúbené v neskorších aktualizáciách produktu.

Cena, na ktorú môžeme pri Apple zabudnúť 

Zdroj: Xiaomi

Keďže ide stále o pomerne novú technológiu, pravdepodobne ste automaticky predpokladali, že nebude lacná. To však nie je pravda.

Zatiaľ čo okuliare od Apple budú štartovať pravdepodobne nad hranicou 1 000 €, tie od Xiaomi možno kúpite aj o polovicu lacnejšie. V Číne ich bude možné objednať od 3. augusta, pričom počiatočná cena je stanovená v prepočte na 365,00 €. Neskôr by sa mala pohybovať na úrovni cca 395,00 €.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple odštartovalo s AirTagom ďalší multimiliardový biznis

Problém je však v tom, že v súčasnosti nie je jasné, či sa budú nové okuliare Mijia Glasses predávať aj mimo Číny. Na bližšie podrobnosti si teda budeme musieť počkať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -