Nie nadarmo sa hovorí, že Xiaomi je čínske Apple. Táto firma sa dlhodobo zameriavala na kopírovanie produktov technologického giganta z Cupertina a hoci si dnes hľadá svoju vlastnú cestu, neustále sa inšpiruje konkurenciou.

Dôkazom je aj nová bezdrôtová podložka, respektíve nabíjačka, ktorá dokáže dopĺňať šťavu až na troch zariadeniach súčasne. Celkový výkon činí 60W, avšak pokiaľ tu položíte tri produkty, každý sa môže nabíjať maximálne rýchlosťou 20W. To je stále o niečo lepšie, ako mala ponúkať AirPower, ktorá sa nikdy nedostala do predaja.

Apple pri jej vývoji trpelo rôznymi problémami, súvisiacimi predovšetkým s prehrievaním. Hoci sa technici snažili a do prototypov vkladali všetko svoje úsilie, produkt sa nikdy nezačal oficiálne predávať (hoci sa oficiálne predstavil v roku 2017). Apple oznámilo ukončenie vývoja až v roku 2019, kedy zároveň potvrdilo, že sa AirPowerom už nebude zaoberať.

19 nabíjacích cievok a dostupná cena

Nové riešenie od Xiaomi obsahuje podľa popisu 19 nabíjacích cievok, čo umožňuje položiť podporované zariadenia kdekoľvek na plochu podložky. Iné bezdrôtové nabíjačky majú na toto určené konkrétne miesta. V praxi sa tak majitelia môžu tešiť na pohodlnejšie a „slobodnejšie“ používanie.

Novinka nabije akékoľvek zariadenie, ktoré podporuje štandard Qi. Z portfólia Applu je to napríklad iPhone či slúchadlá AirPods (Apple Watch žiaľ nie). Aby to Xiaomi ešte trošku zvýraznilo, na oficiálnych záberoch sa nachádza práve iPhone, čím upozorňuje na fakt, že jemu sa to podarilo a Applu nie.

Na záver sa hodí uviesť, za koľko sa chystá čínsky výrobca predávať svoju novú bezdrôtovú nabíjačku. Cenovka je stanovená na 90$ čo pri prepočte predstavuje zhruba 75€. Hoci cena za AirPower nikdy nebola zverejnená, Apple minulý rok uviedlo nabíjačku MagSafe Duo, ktorá dokáže nabíjať iPhone a Apple Watch súčasne. Jej cena je dvojnásobná (150€ bez adaptéra).

Napíšte nám do komentára, či by ste si boli ochotní zakúpiť takúto nabíjačku pre svoje Apple produkty. Na jednej strane vyzerá super no na strane druhej musíte počítať s obmedzenou rýchlosťou nabíjania pri iPhone, ktorá je limitovaná na 7,5W. To už v dnešnej dobe nie je najviac.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 má problém. Rýchlo sa mu vybíja batéria
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.