Pravdepodobne aj vám sa už stalo, že počas toho, ako ste sledovali video na YouTube, ho prerušil nepríjemne silný zvukový tón. Na riešenie tohto problému slúžia takzvané zvukové normalizátory, ktoré využívajú aj služby typu Spotify či Apple Music. Ako informuje portál Androidpolice, konečne by sa mali dostať aj na YouTube.

Platforma na zdieľanie videí si zdá sa uvedomila, že potrebuje riešenie, ktorým sa pokúsi zachovať konzistentnosť zvukovej úrovne na všetkých videách. Problémom je, že ich sú v službe nahraté miliardy a tak nejde o jednoduchú úlohu. Nový nástroj, ktorý nesie názov Stable volume, by to ale mohol zvládnuť.

Po kliknutí na ozubené koliesko počas sledovania videa v aplikácii YouTube (kde sa nachádzajú titulky, kvalita prehrávania a podobne) sa objavila nová ikona zvuku s názvom „Stable volume„. Aj keď sa YouTube nikde oficiálne nevyjadruje ku tomu, čo robí, podľa zahraničného média dokáže normalizovať zvukový výstup videa.

V redakcii sa nám na ňu žiaľ nepodarilo naraziť, takže túto informáciu z vlastnej skúsenosti nedokážeme potvrdiť. Na druhej strane šťastlivci, ktorým sa už objavila uvádzajú, že funguje naozaj dobre a zasiahne len vtedy, keď je to potrebné. Sledovanie videí, v ktorých môžu byť rušivé silné zvuky je vďaka tomu najmä na slúchadlách oveľa pohodlnejšie.

Každopádne by však malo ísť o klasické testovanie, v rámci ktorého YouTube sprístupnil novinku hŕstke používateľov po celom svete, aby si ju vyskúšali v praxi, no zatiaľ o tom nikomu nepovedalo. Snáď teda bude spustená čo najskôr.

Za zmienku tiež stojí, že YouTube vykonal v poslednej dobe viacero šikovných zmien, ktoré si už môžu vyskúšať používatelia po celom svete. Hovoríme napríklad o funkcií, ktorá využíva umelú inteligenciu na to, aby predabovala video do cudzieho jazyka. Vďaka tomu je prístupnejšie oveľa väčšiemu množstvu používateľov po celom svete.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo nový iPad Pro. Je z neho skoro počítač!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -