Najväčšiu videoplatformu na sledovanie videí opúšťa riaditeľka Susan Wojcicki. Tá ešte v roku 1998 prenajala svoju garáž v Silicon Valley zakladateľom spoločnosti Goolge Sergeyovi Brinovi a Larrymu Pageovi, aby do nej mohli umiestniť servery pre dnes najpoužívanejší internetový vyhľadávač na svete. Sama pritom v roku 1999 nastúpila do spoločnosti Google, v ktorej pôsobila dlhé roky na pozícii senior viceprezidentky pre AdWords a AdSense. Téme sa venoval portál Androidpolice.

Mnohí o tom nevedia no práve Susan Wojcicki sa v roku 2006 rozhodla, že skúsi presvedčiť spoločnosť Google, aby kúpila platformu YouTube. Videla v nej totiž obrovský potenciál. Jej snahy sa napokon podarilo dotiahnuť do úspešného konca a YouTube už skoro 17 rokov patrí pod krídla Google, respektíve spoločnosti Alphabet. Wojcicki sa medzičasom (2014) stala jeho výkonnou riaditeľkou no v tejto pozícii po deviatich rokoch oficiálne končí.

Nahradí ju jej kolega Neal Mohan, ktorý pracuje v YouTube na poste produktového riaditeľa od roku 2015. Wojcicki sa v rámci svojej práce zameriavala predovšetkým na budovanie reklamných a analytických produktov spoločnosti Google. A aj keď sa teraz rozhodla odísť, neznamená to, že svojim kolegom dáva úplný zbohom. V budúcnosti by mala pomáhať ako poradkyňa.

Loopi
REKLAMA

V liste, ktorý poslala všetkým svojim zamestnancom napísala nasledovné „začala som novú kapitolu zameranú na moju rodinu, zdravie a osobné projekty, pre ktoré som nadšená.“

Zaujímavosťou na záver je, že Susan Wojcicki viedla v spoločnosti Google aj tím pre dôveru a bezpečnosť a rovnako bola zapojená do vytvárania vyhľadávača obrázkov. Podpísala sa teda pod množstvo softvérových produktov, ktoré používame už roky na dennej báze. V jej ďalšej ceste jej držíme palce.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Google Bard prichádza na Slovensko: Ako si vyskúšať zadarmo túto úžasnú umelú inteligenciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -