Spoločnosť Eterbase sa okamžite po minuloročnom hackerskom útoku obrátila na orgány činné v trestnom konaní a začala spolupracovať s NAKA. Ako informuje zive.sk, vyšetrovateľom sa po viac ako jednom roku podarilo dostať aspoň k časti ukradnutých kryptomien, pričom vystopovali skoro všetky chýbajúce mince.

Aby sme boli presnejší, spolupracovať s NAKA sa rozhodla zatiaľ iba burza ChangeNOW, ktorá vrátila zhruba 600 tisíc Matic tokenov v hodnote 1 milión dolárov (cca 850 000 €). Ukradnuté kryptomeny však dosahovali v čase incidentu hodnotu až 5,3 milióna dolárov, čo je v prepočte zhruba 4,52 milióna eur!

Medzi ďalšie burzy, na ktoré sa kryptomeny po hackerskom útoku presunuli patrí napríklad Binance, Huobi a HitBTC. Žiaľ, hoci sa ich zhruba 98 % podarilo spätne vystopovať, drvivá väčšina ostáva na spomínaných kryptoburzách a je nejasné, ako to bude pokračovať ďalej. S prípadom už ale pomáha aj prokuratúra.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Je zaujímavé, že samotné odcudzené mince majú v súčasnosti hodnotu asi 35 miliónov dolárov (cca 29 870 000 €) pretože od vykonania hackerského útoku stúpla ich hodnota zhruba sedemnásobne!

Prečítajte si tiež  Tim Cook prezradil, že investoval do kryptomeny. Apple vraj toto prostredie zatiaľ iba skúma

Spoločnosť Eterbase však naďalej zostáva v konkurze, nakoľko je stále v platobnej neschopnosti. Čerešničkou na torte je potom fakt, že za celou udalosťou má stáť skupina hackerov, ktorá si hovorí Lazarus Group a má silné prepojenia na režim v Severnej Kórei. Sme veľmi zvedaví, ako sa celá táto situácia bude vyvíjať ďalej.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -