Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa včera zúčastnil rozhovoru s Andrewom Rossom Sorkinom pre CNBC a vyjadril sa ku skutočne aktuálnym témam. Ako iste viete, veľkým trendom dneška sú rôzne kryptomeny. Ako sa na ne pozerá človek, pod ktorého vedenie spadá jedna z najväčších technologický spoločností na svete?

Cook v jednej časti rozhovoru prezradil, že sám vlastní digitálnu menu a považuje za rozumné aby táto položka predstavovala súčasť „nášho diverzifikovaného portfólia„.

Zároveň tiež dodal, že to neznamená, že sa snaží ľuďom poskytovať investičné rady a ide len o jeho vlastný názor. Taktiež ho zaujal aj koncept NFT, pri ktorom si ale myslí, že ešte chvíľu potrvá kým bude vhodný pre bežného človeka, ktorý chce len investovať peniaze.

Apple a kryptomeny 

Mnohé spoločnosti začali v priebehu posledných mesiacov či rokov akceptovať kryptomeny ako samostatné platidlo. Spoločnosť Apple však bude zatiaľ výnimkou, pretože toto odvetvie iba „skúma“.

Cook jasne povedal, že firma pod jeho vedením neplánuje investovať do kryptomien ako organizácia, pretože je presvedčený, že jej akcionári nekupujú akcie na to aby obchodovali v tomto segmente. Naopak chcú stabilnú a dobre fungujúcu spoločnosť, ktorá bude ponúkať inovatívne produkty aj v budúcnosti.

Prečítajte si tiež  Apple hľadá manažéra pre kryptomeny

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple celkom jasne doplnil, že Apple zatiaľ nebude akceptovať platbu za produkt pomocou kryptomien a taktiež s nimi nebude kompatibilná ani služba Apple Pay.

Ako ste na tom vy a kryptomeny? Veríte im alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.