Ak by sme mali označiť jedného z najväčších rivalov Steva Jobsa (spoluzakladateľa Apple), určite by ním bol Bill Gates. Muž, ktorý založil Microsoft stojí napríklad za operačným systémom Windows a mnohými ďalšími revolúciami v technologickom priemysle.

Bill a Melinda Gatesovci.
Zdroj: Bussines Insider

V súčasnosti sa Bill venuje predovšetkým svojim vlastným projektom, medzi ktoré patrí aj nadácia Bill & Melinda Gates. Tú vedie spolu so svojou manželkou už viac ako dve dekády. No a hoci v tom hodlá pokračovať ďalej, s Melindou sa podľa oficiálneho vyhlásenia rozhodol ukončiť 27 ročné manželstvo.

- Reklama -

„Po dlhom premýšľaní a veľkom množstve práce na našom vzťahu sme sa rozhodli ukončiť naše manželstvo,“ – uviedla dvojica v oficiálnom vyhlásení prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Čoskoro už bývalý pár má stále spoločnú vieru v poslanie pomáhať ľuďom na celom svete. Ich nadácia sa zameriava na zlepšenie zdravia a vymanenie ľudí z chodby. Ak vás zaujíma táto téma podrobnejšie, odporúčame vám dokument na Netflixe s názvom V Billově mozku.

Bill a Melinda Gatesovci vychovali tri deti a na charitu venovali niekoľko desiatok miliárd dolárov. V rámci svojho vzťahu už ale nevidia cestu ku ďalšiemu spoločnému rastu.

Len dva roky po rozvode Jeffa Bezosa

Jeff Bezos
Zdroj: MarketWatch

Bill Gates je v súčasnosti jedným z najbohatších ľudí na planéte a čistá hodnota jeho majetku sa podľa Forbes odhaduje na sumu 130,5 miliárd dolárov.

Samotný rozvod prichádza len dva roky po tom, čo si rovnakou cestou prešiel v súčasnosti najbohatší muž sveta, Jeff Bezos. So svojou bývalou manželkou MacKenzie Bezos sa rozviedol v júli 2019.

Po rozvode získala MacKenzie Bezos 4 % podiel v spoločnosti Amazon, čo predstavovalo približbe 38 miliárd dolárov. To z nej urobilo jednu z najbohatších žien na svete.

Neskôr sa však zaviazala venovať polovicu svojho majetku na charitu prostredníctvom sľubu „Giving Pledge“, za ktorým stoja práve Bill a Melinda Gatesovci.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJfoxbusiness
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.