Slovensko je krajina, ktorú mimoriadne baví hokej, čo teraz potvrdilo aj Slovenské peerigové centrum (SIX) na svojom oficiálnom webe. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji priťahujú rok čo rok k obrazovkám rekordné množstvo divákov a ináč tomu nebolo ani počas včerajšieho zápasu Slovensko vs USA, v ktorom sme najskôr remizovali 4:4 a po predĺžení vyhrali 5:4.

Ako informuje portál Medaboom, v priebehu posledných rokov sa zásadne zvýšil dátový tok slovenského internetu. Kým v roku 2018 dosahoval rekord počas MS v hokeji 223 Gbit/s, v roku 2019 to bolo už 233 Gbit/s. Netrvalo dlho a už v roku 2022 šlo o skoro dvojnásobne vyššie číslo, konkrétne 490 Gbit/s.

Ešte oveľa viac sme ale dosiahli 23. mája 2023 počas zápasu Slovensko vs Nórsko, ktorý rozhodoval o našom možnom postupe do štvrťfinále. Vtedy dosiahol dátový tok 634 Gbit/s. Včera sme sa však opäť dostali vyššie.

Nový rekord slovenského internetu počas MS v hokeji 

V čase predĺženia napínavého duelu dosiahol maximálny dátový tok rekord až na úrovni 735 Gbit/s.

Potvrdilo to Slovenské peeringové centrum SIX, ktoré predstavuje neutrálny bod, prostredníctvom ktorého telekomunikační operátori, poskytovatelia internetových služieb, poskytovatelia obsahu, vysielatelia ako i ďalšie subjekty vymieňajú sieťovú prevádzku.

Ako sa uvádza na oficiálnom webe, SIX je prevádzkovaný na pôde technických univerzít v Bratislave a v Košiciach, ktoré garantujú nezávislosť peeringového centra a zabezpečujú rýchlu implementáciu moderných technológií do praxe – pričom nie sú v konkurenčnom postavení so žiadnym členom SIXu.

Sme zvedaví, či sa rekord na úrovni 735 Gbit/s podarí v najbližších dňoch prekonať. Slovensko má na MS v hokeji zatiaľ iba tri zápasy. Jeden sme prehrali, druhý vyhrali a tretí vyhrali po predĺžení.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Disney+ predstavuje programovú ponuku pre Slovensko. Pozrite si kompletný zoznam filmov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.