Spoločnosti Apple a Samsung sa nemajú v láske podobne ako ich fanúšikovské základne. Žiaľ čosi ich spája a bez toho „čosi“ by jednoducho nemohli fungovať jedna bez druhej. Prečítajte si teda, prečo je Apple stále závislé od Samsungu a prečo je naopak Samsung závislý od Apple!

Výroba-Peniaze

Pre odpoveď na predchádzajúcu otázku netreba chodiť príliš do minulosti. Stačí sa pozrieť na obe spoločnosti vcelku. Nie je totiž žiadnym verejným tajomstvom, že Samsung je momentálne technologický gigant a komponenty, ktoré vyrába sú pre spoločnosti omnoho výhodnejšie, ako od inej konkurencie, keďže ich dokáže vyrobiť veľa, lacno a najmä rýchlo. Práve to sú tri hlavné faktory, ktoré očakáva Cupertínsky gigant od svojich partnerov, a tak jednoducho nemá na výber, ako prenechať výrobu svojej najväčšej konkurencií. Teraz to možno vyzerá, že Apple si jednoducho nemôže dovoliť stratiť partnera ako je Samusng, čo je samozrejme pravda, no platí to obojstranne. V Južnej Kórei sa vyrába a v Amerike platia. Samsung vyrába množstvo komponentov takmer pre všetky zariadenia, ktoré má Apple na pultoch a je dosť pravdepodobné, že najväčšie zisky z výroby putujú práve od Jablkovej spoločnosti. Ide teda o jeden z množstva zaujímavých prípadov, kedy spoločnosti, ktoré sa navzájom nemajú radi musia spolupracovať!

- Reklama -
iPhone 6 Plus - Samsung Galaxy Note 4 - svetapple.sk
iPhone 6 Plus – Samsung Galaxy Note 4 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.