Používatelia jablkovej hudobnej služby Apple Music sa môžu opäť tešiť na známu vychytávku. Spoločnosť Apple dnes začala predplatiteľom služby Apple Music poskytovať svoj zoznam skladieb „Replay 2022„. Rovnako ako v uplynulých dvoch rokoch, aj tohtoročný playlist obsahuje rebríček stovky najpočúvanejších skladieb, ktoré ste streamovali od začiatku roka.

Playlist Replay 2022 sa bude aktualizovať každý týždeň s najnovším poradím vašich najpočúvanejších skladieb. Do konca roka 2022 zoznam skladieb poskytne celkový prehľad vašej hudobnej histórie za celý rok, v závislosti od toho ktoré pesničky počúvate najviac.

- Reklama -

Zoznam skladieb nájdete v spodnej časti karty „Na vypočutie“ v službe Apple Music v systémoch iOS, iPadOS a macOS. V službe Apple Music pre web je k dispozícii aj podrobnejšia verzia funkcie sledovania údajov vrátane najčastejšie streamovaných interpretov, albumov a štatistík podrobného počtu prehrávaní a počúvaných hodín.

Replay

Spoločnosť Apple sprístupňuje svoje ročné zoznamy skladieb Replay od roku 2019 a je to jediná ponuka spoločnosti, pokiaľ ide o ročný štatistický súhrn. Na druhej strane o niečo starší služobný konkurent to má viac „premakané“. Spotify Wrapped dominuje tejto oblasti hudobného streamingu už niekoľko rokov a to najmä vďaka ľahko zdieľateľným infografikám, ktoré vychádzajú začiatkom decembra.

Apple Music Replay má výhodu v tom, že je k dispozícii celoročne, no zoznam skladieb nemá tendenciu sa príliš meniť. Ktorú hudobnú platformu využívate vy? Dávate prednosť Spotify alebo ste Apple fanúšikom aj pokiaľ ide o hudobné streamy? Podeľte sa s nami o vaše postrehy v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -