Používatelia jablkovej hudobnej služby Apple Music sa môžu opäť tešiť na známu vychytávku. Spoločnosť Apple dnes začala predplatiteľom služby Apple Music poskytovať svoj zoznam skladieb „Replay 2022„. Rovnako ako v uplynulých dvoch rokoch, aj tohtoročný playlist obsahuje rebríček stovky najpočúvanejších skladieb, ktoré ste streamovali od začiatku roka.

Prečítajte si tiež  Zabudnute na trojmesačný free trial. Apple skracuje skúšobnú verziu Apple Music.

Playlist Replay 2022 sa bude aktualizovať každý týždeň s najnovším poradím vašich najpočúvanejších skladieb. Do konca roka 2022 zoznam skladieb poskytne celkový prehľad vašej hudobnej histórie za celý rok, v závislosti od toho ktoré pesničky počúvate najviac.

Zoznam skladieb nájdete v spodnej časti karty „Na vypočutie“ v službe Apple Music v systémoch iOS, iPadOS a macOS. V službe Apple Music pre web je k dispozícii aj podrobnejšia verzia funkcie sledovania údajov vrátane najčastejšie streamovaných interpretov, albumov a štatistík podrobného počtu prehrávaní a počúvaných hodín.

Replay

Spoločnosť Apple sprístupňuje svoje ročné zoznamy skladieb Replay od roku 2019 a je to jediná ponuka spoločnosti, pokiaľ ide o ročný štatistický súhrn. Na druhej strane o niečo starší služobný konkurent to má viac „premakané“. Spotify Wrapped dominuje tejto oblasti hudobného streamingu už niekoľko rokov a to najmä vďaka ľahko zdieľateľným infografikám, ktoré vychádzajú začiatkom decembra.

Apple Music Replay má výhodu v tom, že je k dispozícii celoročne, no zoznam skladieb nemá tendenciu sa príliš meniť. Ktorú hudobnú platformu využívate vy? Dávate prednosť Spotify alebo ste Apple fanúšikom aj pokiaľ ide o hudobné streamy? Podeľte sa s nami o vaše postrehy v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -