Spoločnosť Meta, ktorú vedie Mark Zuckerberg má ďalší dôvod na oslavu. Jej najdôležitejšia sociálna sieť Facebook zaznamenala v priebehu prvého štvrťroka 2023 až 37 miliónov nových denných používateľov, ktorí sa pridali ku celkovému počtu 2,037 miliardy.

Ako  informuje portál Engadget, ak zrátame aj ostatné aplikácie z rodiny spoločnosti Meta (napríklad Messenger), dostaneme sa až na 3 miliardy! Spoločnosť prezradila túto novinku vo svojej finančnej správe o zisku, ktorá sledovala obdobie prvého štvrťroka 2023.

Zuckerberg v nej zdôraznil, že Meta sa teraz zameriava na maximálnu efektívnosť v ťažkých časoch hospodárskeho poklesu. Aj preto musela minulý rok prepustiť niekoľko tisíc zamestnancov.

Príjmy spoločnosti Meta rastú, no Reality Labs ich požiera

Firme sa tiež darilo po finančnej stránke, nakoľko od januára do marca vykázala trojpercentný medziročný nárast príjmov, ktoré dosiahli až 28,6 miliardy dolárov. Aj napriek tomu šéf spoločnosti Meta uviedol, že ju čaká ďalšie prepúšťanie. Dôvodom sú aj extrémne náklady divízie Reality Labs.

Mark Zuckerberg je veľmi stratový so svojim projektom, ktorý sa zameriava na vývoj rozšírenej a virtuálnej reality. Práce na týchto technológiách sú po finančnej stránke šialene drahé.

Za prvý štvrťrok 2023 na nich Meta stratila až 4 miliardy dolárov, pričom počas posledného štvrťroka 2022 to bolo 4,3 miliardy.

Meta už dnes predpokladá, že celkové straty tejto divízie budú v nasledujúcich mesiacoch ešte viac narastať. Podľa správy by dokonca mali prekonať čiastku 14,3 miliardy dolárov, ktorú Meta stratila na vývoji nových virtuálnych technológií v roku 2022.

Na druhej strane to však nemusí byť na škodu, pokiaľ sa spoločnosti Apple podarí v tomto segmente presadiť so svojim Apple Headsetom. Meta bude plne pripravená na to, aby mu postavila adekvátneho konkurenta.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Facebook Prieskumník - Odvážny experiment, ktorý skončil fiaskom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -