Odhady a leaky týkajúce sa najočakávanejšieho Apple produktu za posledné roky sa pomaly ale isto chýlia ku koncu. Apple robí na náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu posledné úpravy.

Ako uvádza taiwanský denník Economic Daily News vo svojom príspevku, Apple je v posledných štádiách vývoja svojho VR/AR Headsetu. Štafetu následne preberie dodávateľský reťazec, ktorý sa postará o jeho produkciu.

Dôležitú úlohu bude zohrávať dcérska spoločnosť Foxconnu (hlavný dodávateľ Apple) s názvom GIS, ktorá bude zodpovedná za laminovanie šošoviek. Práve tento krok by mal byť jednou z najkomplexnejších operácií v procese produkcie.

Produkcia Apple Headsetu odštartuje čoskoro

Spoločnosť GIS je zodpovedná napríklad za laminovanie displejov pre iPad. Na montáži by sa mal podieľať aj známy spoločník v podobe firmy Luxshare či samotný Foxconn.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Zapojenie spoločnosti GIS zrejme vytvára základ pre širšiu účasť spoločnosti Foxconn v dodávateľskom reťazci. Týmto krokom si chce spoločnosť utvrdiť svoju pozíciu pri nasledujúcich generáciách produktu.

Prečítajte si tiež  Apple Headset dostane špeciálne funkcie. Svojou podporou predčí konkurenčné zariadenia

Apple pracuje na náhlavnej súprave AR/VR už niekoľko rokov, pričom jej debut bol viackrát odložený. Dôvodom mali byť problémy s vývojom dizajnu, ale aj softvérové nedokonalosti. Ako sa zdá, tieto komplikácie firma úspešne zvládla vyriešiť a predstavenia sa dočkáme už počas konferencie WWDC 2023, ktorá prebehne od 5. do 9. júna.

Apple Headset v bielej, žltej, čiernej a fialovej farbe
Zdroj: MacWorld

Čo ďalšie môžeme očakávať na WWDC 2023? 

Samozrejmosťou budú na WWDC 2023 systémové aktualizácie, ktoré sa každoročne po prvýkrát ukazujú práve na tomto evente. Spomeňme iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, macOS 14, alebo tvOS 17.

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž príde s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo.

Zdroj: YouTube / Kyle Erickson / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely. Po stránke zvyšného hardvéru však neočakávajte žiadne zásadné zmeny. Tieto počítače by zatiaľ nemali byť poháňané procesormi Apple Sillicon M3.

Na ktorú z očakávaných noviniek sa najviac tešíte vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  Apple Headset bude s batériou prepojený káblom. Za jeho cenu si kúpite jazdené auto

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -