Apple denne rieši najrôznejšie súdne spory. Nejde teda o nič výnimočné. Dnes sa v médiach objavil ďalší. Jedná sa konkrétne zdravotnej spoločnosti Masimo, ktorá tvrdí, že Apple ukradlo jej obchodné tajomstvo. Následne ho mala jablková spoločnosť použiť v aplikácii zdravie na hodinkách Apple Watch.
Firma Masimo žaluje Apple pre krádež obchodného tajomstva.
Patentové spory sú v technologickom svete pomerne bežné. Tak ako Apple súdi spoločnosti, ktoré ukradli jeho patenty, to isté funguje aj naopak. Je dokonca pomerne bežné, že jablková spoločnosť spor prehrá a tak musí platiť. Podľa firmy Masimo Cupertinsky gigant neoprávnene využíva jeden z jeho vynálezov. Ako už bolo naznačené vyššie, týka sa to hlavne aplikácie zdravie a inteligentných hodiniek Apple Watch.
Agentúra Bloomberg celú situáciu objasňuje. Podľa jej zdrojov malo Apple vyťažiť zo spolupráce s firmou Masino viac ako boli obe strane dohodnuté. Následne si jablková spoločnosť najala 2 ľudí práve z tejto firmy, ktorí jej pomohli pri vytváraní aplikácie zdravie pre Apple Watch. Dokonca sa tu nejedná o jeden ukradnutý patent. V Cupertine ich majú vo svojom inteligentnom zariadení porušovať hneď 10. To už je dosť závaťná situácia.
Patenty pomáhajú Apple Watch aby sa popasovali so svojim výkonom pri sledovaní zdravia.
Podľa spoločnosti Masimo malo Apple zúžitkovať všetky patenty na to aby sa mohli Apple Watch posunúť ďalej so svojimi problémami a výkonom. Malo by sa jednať o patenty, ktoré umožňujú „neevazívne sledovanie“ (konkrétne srdcovej frekvencie) zdravia počas celého dňa. Apple sa malo k obchodnému tajomstvu dostať skutočne primitívnym spôsobom.
Najprv požiadalo ešte v roku 2013 (teda rok pred uvedením Apple Watch na trh) zástupcov Masimo, aby mu predviedli svoje portfólio s tým, že by ho mohlo v budúcnosti integrovať do svojich produktov. Po stretnutí však neprebehol žiaden nákup ale na miesto toho Apple ukradlo dvoch zamestnancov, ktorý prešli na jeho stranu. Výsledok je teda taký, že Masimo podozrieva spoločnosť z Cupertina z lúpeže obchodného tajomstva.
O tom či je tento súdny spor naozaj relevantný rozhodnú až orgány činne v trestnom konaní. Na výsledky si musíme počkať. Na jednej strane nám príde zvláštne, že by malo Apple problém za technológiu zaplatiť. Predsa len má obrovské množstvo peňazí a pár miliónov hore dole pre firmu nič neznamená. Na strane druhej sa ale pohybujeme vo svete, kde sa dejú naozaj kuriózne prípady. Nič teda nie je vylúčené. Aký je váš názor na vec. Myslíte si, že by si Apple niečo podobné dovolilo alebo nie?