Napriek tomu, že všetko v prípade pripravovaných iMacov sa ešte donedávna zdalo byť viacmenej jasné, dnes vyplávali na povrch nové zistenia. Podľa zdrojov z odvetvia, na ktoré sa dnes odvoláva správa DigiTimes, nebude nadchádzajúci 27″ iMac vybavený displejom mini-LED, ale ponechá si doteraz používaný panel LCD.

Prečítajte si tiež  Viete, že aj na Slovensku repasujú počítače Mac? Čo všetko to obnáša?

V správe sa uvádza, že hoci špekulácie o tom, že nová generácia 27″ iMacu príde s displejom mini-LED, sú v obehu už niekoľko týždňov, nemusí to byť pravda. Potvrdené však zo strany Apple nie je samozrejme nič.

Mini-LED vs LCD

Správa DigiTimes je naviac v rozpore s dôveryhodným analytikom displejov Rossom Youngom, ktorý ešte tento mesiac potvrdil, že pripravovaný iMac bude predsa vybavený mini-LED panelom a podporou ProMotion.

Napriek absencii mini-LED panelu dnešná správa tvrdí, že LCD displej pre nadchádzajúci iMac sa zlepšuje. Počet LED čipov použitých v jeho displeji sa oproti predchádzajúcim modelom zvýšil o 30 – 40 %, vďaka čomu má vyšší jas.

Apple monitor

Pôvodné odhady týkajúce sa aktualizácie väčšieho iMacu naznačovali, že Apple zväčšil veľkosť displeja na viac ako 27 palcov. Tieto fámy však utíchli a teraz očakávame, že iMac si zachová veľkosť 27 palcov, ale v novšom a redizajnovanom prevedení. V dnešnej správe sa tiež tvrdí, že podobne ako 24″ iMac, uvedený na trh v apríli tohto roku, aj nadchádzajúci 27″ model bude dostupný v rôznych farbách.

Očakáva sa, že nový 27-palcový iMac bude uvedený na jar 2022, pravdepodobne na podujatí v marci alebo apríli. Či sa napokon dočkáme Mini-LED alebo LCD prevedenia je zatiaľ len v rukách Apple. Čo si myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.