Spoločnosť Apple prešla na nový dizajnový štýl, kedy samotný tvar počítačov prestáva byť taký dôležitý, ako ich funkcia. Dôkazom je príchod nového MacBooku Pro 14″ a 16″, ktoré sú omnoho hrubšie a zároveň profesionálnejšie zamerané než ich predchodcovia.

Možno, že ste si to ani neuvedomili, no veľmi podobný princíp Apple uplatnilo aj pri iMacu 24″. Hoci ten je tenší ako prvý iPhone (2007), v porovnaní s predošlou 21,5″ generáciou pôsobí omnoho mohutnejším dojmom. Je to preto, lebo svoje hrany neskrýva v zaoblenom tvare ale plne ich priznáva.

Predpokladáme, že veľmi podobný scenár čaká aj vlajkovú loď all-in-one počítača od Apple, ktorá by mohla niesť názov iMac Pro. Dnes sa môžete pozrieť na vynikajúci koncept, ktorý odhaľuje jej možnú podobu.

iMac s dotykovým displejom? 

Apple by tu mohlo použiť podobný dizajn ako pri iMacu 24″ avšak displej s uhlopriečkou 32″ by mal mať omnoho tenšie rámčeky, ktoré by navyše boli v čiernej a nie bielej farbe. Užšia je tiež brada v spodnej časti počítača, v ktorej sa skrývajú hardvérové komponenty ale tiež chladenie.

Zaujímavým riešením je špeciálne pohyblivé rameno, ktoré by dokázalo iMac dostať do takej polohy aby ste si na ňom mohli pohodlne kresliť za pomoci Apple Pencil. Tento krok síce ako reálny nevidíme ale jeden nikdy nevie. Možno nás Apple prekvapí. Podobným riešením by konkurovalo napríklad zariadeniam od Microsoftu.

Prečítajte si tiež  Apple by malo predstaviť redizajnovaný iMac Pro už budúci rok

Vo vnútri nového iMacu očakávame procesory M1 Pro a M1 Max. Je pravdepodobné, že k ním Apple pridá ešte silnejšie verzie, ktoré sa nebudú zameriavať na úsporu energie ale hlavne na výkon.

Na záver len pripomenieme, že Apple predstaví svoj nový 32″ iMac v prvej polovici roka 2022. Do komentára nám napíšte, čo od tohto počítača očakávate vy.

https://www.youtube.com/watch?v=1PGSdeWXkI0

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.