Príbeh týkajúci sa spoločnosti Apple môže byť poučný a inšpiratívny. Najviac filmárov zaujala osoba Steva Jobsa, okolo ktorej sa bude „točiť“ každý jeden film zo zoznamu nižšie. Pokiaľ si v karanténe chcete trochu rozšíriť obzory, mali by ste si ich pozrieť. Budete mať ešte dosť voľného času…

4. Jobs (2013)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
JOBS (2013) – svetapple.sk

Neviete si predstaviť, ako môže Ashton Kutcher predstavovať Steva Jobsa? Pozrite si tento film a určite to pochopíte. Samotný snímok sa zameriava predovšetkým na „ranné fázy“ spoločnosti Apple.

Dokumentuje napríklad aj to, čo sa dialo pred rokom 1974, kedy bola firma oficiálne založená. Film sleduje takmer 20-ročnú cestu jedného z najväčších technologických vizionárov v histórii a končí rokom 2001 (kedy bol predstavený prvý iPod). No a hoci vás možno viacej zaujíma súčasnosť, verte, že vás táto minulosť určite osloví.

O réžiu sa postaral Joshua Michael Stern a film žiaľ obdržal aj pomerne silnú kritiku od Rotten Tomatoes, ktorí mu udelili len 28%. Pokiaľ ste ale fanúšikom Applu, tak vás toto dielo bude baviť od začiatku do konca a určite nebudete pociťovať avizovanú nízku kvalitu. Film je aktuálne dostupný aj na slovenskom Netflixe. V angličtine si ho môžete pozrieť dokonca aj na YouTube!

https://www.youtube.com/watch?v=qLxbgtkS6Pg

3. Steve Jobs: One Last Thing (2011)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
Steve Jobs: One Last Thing (2011) – svetapple.sk

Pokiaľ máte chuť skôr na niečo dokumentárne, vyskúšajte Steve Jobs: One Last Thing z roku 2011. Je to jeden z vôbec prvých filmov, ktorý sleduje osobu Steva Jobsa a jeho najbližších spoločníkov. Dielo bolo oficiálne odvysielané len mesiac po jeho smrti.

Snímok má predstavovať akúsi „ódu“ na Steva, v ktorej sa nachádza množstvo citátov a komentárov od všetkých ľudí, s ktorými sa stretával vo svojom živote. Nájdeme v ňom vyjadrenia kolegov z Apple, rodiny, či dokonca konkurentov. Aj tento film si môžete pozrieť bezplatne na YouTube. Opäť ale platí, že budete potrebovať minimálne znalosť anglického jazyka.

2. Steve Jobs: The Man in the Machine (2015)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
Steve Jobs: The Man in the Machine (2015) – svetapple.sk

Steve Jobs: The Man in the Machine je druhý dokumentárny film o zakladateľovi spoločnosti Apple z nášho zoznamu. Mnohí ľudia o ňom ani nevedia, nakoľko bol zatienený omnoho preslávenejším snímkom, Steve Jobs (2015), o ktorom si povieme nižšie. Napriek tomu je ale veľmi kvalitný a fanúšika určite osloví.

Tento film sa pokúšal zachytiť osobu Steva Jobsa v oveľa kritickejšom svetle. Sledoval jeho posadnutosť produktami a taktiež pochybné správanie vodcu. Autor sa na konci snímku pokúsil použiť myšlienku, ako sa Stevovi podarilo zakomponovať osobnú stránku človeka do osobného počítača.

Prečítajte si tiež  Najväčší nedostatok Apple Vision Pro je batéria. Jej výdrž je zatiaľ smiešna

1. Steve Jobs (2015)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
Steve Jobs (2015) – svetapple.sk

Určite nám dáte za pravdu, že jeden z najkvalitnejších filmov, ktorý zobrazoval cestu Steva Jobsa, bol práve ten s rovnomenným názvom, z roku 2015. V hlavnej úlohe si tu zahral svetoznámy herec, Michael Fassbender. Snímok sleduje zákulisnú časť života veľkého vizionára, to aký mal vplyv na tvorbu jednotlivých produktov, odchod a opätovný návrat do spoločnosti Apple a mnoho iného. Autori sa tu držali oficiálnej biografie od Waltera Isaacsona.

O réžiu tohto filmu sa postaral oscarový režisér Danny Boyle a dielo napísal Aaron Sorkin. Zahral si tu aj Seth Rogen (Steve Wozniak), Kate Winslet (Joanna Hoffman) a Jedd Daniels (John Sculley). Podľa Rotten Tomatoes bol výborný a udelili mu ať 86% hodnotenie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.