Príbeh týkajúci sa spoločnosti Apple môže byť poučný a inšpiratívny. Najviac filmárov zaujala osoba Steva Jobsa, okolo ktorej sa bude „točiť“ každý jeden film zo zoznamu nižšie. Pokiaľ si v karanténe chcete trochu rozšíriť obzory, mali by ste si ich pozrieť. Budete mať ešte dosť voľného času…

4. Jobs (2013)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
JOBS (2013) – svetapple.sk

Neviete si predstaviť, ako môže Ashton Kutcher predstavovať Steva Jobsa? Pozrite si tento film a určite to pochopíte. Samotný snímok sa zameriava predovšetkým na „ranné fázy“ spoločnosti Apple.

- Reklama -

Dokumentuje napríklad aj to, čo sa dialo pred rokom 1974, kedy bola firma oficiálne založená. Film sleduje takmer 20-ročnú cestu jedného z najväčších technologických vizionárov v histórii a končí rokom 2001 (kedy bol predstavený prvý iPod). No a hoci vás možno viacej zaujíma súčasnosť, verte, že vás táto minulosť určite osloví.

O réžiu sa postaral Joshua Michael Stern a film žiaľ obdržal aj pomerne silnú kritiku od Rotten Tomatoes, ktorí mu udelili len 28%. Pokiaľ ste ale fanúšikom Applu, tak vás toto dielo bude baviť od začiatku do konca a určite nebudete pociťovať avizovanú nízku kvalitu. Film je aktuálne dostupný aj na slovenskom Netflixe. V angličtine si ho môžete pozrieť dokonca aj na YouTube!

https://www.youtube.com/watch?v=qLxbgtkS6Pg

3. Steve Jobs: One Last Thing (2011)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
Steve Jobs: One Last Thing (2011) – svetapple.sk

Pokiaľ máte chuť skôr na niečo dokumentárne, vyskúšajte Steve Jobs: One Last Thing z roku 2011. Je to jeden z vôbec prvých filmov, ktorý sleduje osobu Steva Jobsa a jeho najbližších spoločníkov. Dielo bolo oficiálne odvysielané len mesiac po jeho smrti.

Snímok má predstavovať akúsi „ódu“ na Steva, v ktorej sa nachádza množstvo citátov a komentárov od všetkých ľudí, s ktorými sa stretával vo svojom živote. Nájdeme v ňom vyjadrenia kolegov z Apple, rodiny, či dokonca konkurentov. Aj tento film si môžete pozrieť bezplatne na YouTube. Opäť ale platí, že budete potrebovať minimálne znalosť anglického jazyka.

2. Steve Jobs: The Man in the Machine (2015)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
Steve Jobs: The Man in the Machine (2015) – svetapple.sk

Steve Jobs: The Man in the Machine je druhý dokumentárny film o zakladateľovi spoločnosti Apple z nášho zoznamu. Mnohí ľudia o ňom ani nevedia, nakoľko bol zatienený omnoho preslávenejším snímkom, Steve Jobs (2015), o ktorom si povieme nižšie. Napriek tomu je ale veľmi kvalitný a fanúšika určite osloví.

Tento film sa pokúšal zachytiť osobu Steva Jobsa v oveľa kritickejšom svetle. Sledoval jeho posadnutosť produktami a taktiež pochybné správanie vodcu. Autor sa na konci snímku pokúsil použiť myšlienku, ako sa Stevovi podarilo zakomponovať osobnú stránku človeka do osobného počítača.

1. Steve Jobs (2015)

4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
Steve Jobs (2015) – svetapple.sk

Určite nám dáte za pravdu, že jeden z najkvalitnejších filmov, ktorý zobrazoval cestu Steva Jobsa, bol práve ten s rovnomenným názvom, z roku 2015. V hlavnej úlohe si tu zahral svetoznámy herec, Michael Fassbender. Snímok sleduje zákulisnú časť života veľkého vizionára, to aký mal vplyv na tvorbu jednotlivých produktov, odchod a opätovný návrat do spoločnosti Apple a mnoho iného. Autori sa tu držali oficiálnej biografie od Waltera Isaacsona.

O réžiu tohto filmu sa postaral oscarový režisér Danny Boyle a dielo napísal Aaron Sorkin. Zahral si tu aj Seth Rogen (Steve Wozniak), Kate Winslet (Joanna Hoffman) a Jedd Daniels (John Sculley). Podľa Rotten Tomatoes bol výborný a udelili mu ať 86% hodnotenie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.