Dnes je prvého apríla a určite sa vás už mnohí snažili nejakým spôsobom nachytať. Vyčariť úsmev na tvári je v tejto situácii veľmi dôležité. My prichádzame s informáciou, ktorá nie je prvoaprílovým žartom. Je ale pekným paradoxom, že práve dnes, pred 44. rokmi, založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Roland Wayne spoločnosť Apple!

Apple dnes oslavuje 44. rokov. Všetko najlepšie!

Pre každého znamená Apple niečo iné. Pre nás je to spoločnosť, ktorá nám už roky ukazuje spôsoby, ako by mali vyzerať aktuálne produkty v technologickom svete. Samozrejme je pravda, že po stránke akéhosi pokroku, veľa konkurentov jablkovú spoločnosť prekonáva. Napriek tomu však nedokážu svoje novinky uchopiť tým správnym spôsobom a používateľ si v konečnom dôsledku aj tak vyberie iPhone, Apple Watch, Mac alebo iPad.

Okolo Applu sa za 44. rokov pôsobenia vytvoril akýsi obraz, že vyrába mimoriadne spoľahlivé a funkčné zariadenia. Samozrejme, aj dnes sa objavia určité problémy (ako napríklad pri iOS 13), avšak my si myslíme, že vyššie uvedené tvrdenie je vo všeobecnom merítku pravdivé.

Ľuďom po celom svete tieto produkty vyhovujú a dobre sa im používajú. Sú ochotní priplatiť si viac za niečo, čo má „na papieri“ menej ako konkurencia. Poväčšine za to môže dobrá predošlá skúsenosť a tak isto odporúčania iných majiteľov.

iPhone XR
Zariadenia od Apple sú vo svete veľmi populárne – svetapple.sk

Apple zažilo počas svojej existencie naozaj nepríjemné situácie a výnimku netvorí ani súčasný koronavírus. V roku 1985, bol donútený odísť jej zakladateľ, Steve Jobs, ktorý bol vlastne dušou celej firmy a nebudeme si nahovárať, že jeho posolstvá a vízie cítime aj dnes 9 rokov po jeho úmrtí.

Do čela sa dostalo nezodpovedné vedenie, ktoré nevedelo priniesť tak pokrokové produkty, ako práve Jobs a tak firma v polovici 90-tých rokov zavolala bývalého šéfa aby ju pomohol zachrániť, nakoľko zažívala ťažké obdobie.

Steve Jobs zachránil Apple a celému svetu ukázal, ako majú vyzerať produkty budúcnosti.

To sa napokon podarilo a nasledovala vlna obrovského množstva populárnych produktov, ktoré od základu zmenili technologický priemysel. Pre príklad sa stačí pozrieť na najikonickejšie zariadenie, iPhone, ktorý bol predstavený v roku 2007.

iPhone 2G oslavuje 12. rokov od svojho predstavenia. - svetapple.sk
iPhone predstavený v roku 2007 – svetapple.sk

Tento model ukázal všetkým konkurenčným výrobcom návod, ako by sa to malo robiť (v oblasti smartfónov). Tí sa samozrejme okamžite chytili a odpovedali podobnými výrobkami. iPhone zásadne neovplyvnil iba technologický priemysel ale aj to, akým spôsobom žijeme ako jednotlivci. Inovácii tu však bolo oveľa viac, ako napríklad MacBook Air, iPad, Apple Watch, AirPods a mnohé iné, ktoré nám pomáhajú v každodennom živote aj dnes.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dátum predstavenia: Toto je konkrétny deň + začiatok predaja

Držíme teda Applu palce, aby si poradilo aj v ťažkých časoch koronavírusu a dúfame, že to nijakým spôsobom nebude ohrozovať budúce produkty. Prajeme šťastne prežité narodeniny a dúfame, že ich budeme môcť takto oslavovať každý rok. Ešte teda raz, Všetko najlepšie!

Spoločnosť Apple dnes oslavuje 44. rokov a nie je to prvoaprílový žart!
Spoločnosť Apple dnes oslavuje 44. rokov a nie je to prvoaprílový žart!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.