Spoločnosť Apple už čoskoro ohlási svoju prvú tohtoročnú udalosť. Predstaví sa na nej nielen iPhone 13, či Apple Watch Series 7, ale aj tretia generácia bezdrôtových slúchadiel AirPods. Hoci pôjde o základný model, zákazníkom prinesie niekoľko vylepšení.

AirpodsV prvom rade sa máme dočkať kompletne prepracovaného dizajnu po vzore drahších AirPods Pro vrátane kratších nabíjacích stoniek. AirPods 3 však nebudú mať k dispozícii silikónové štuple na konci ale len podobný otvor ako AirPods 2 alebo AirPods 1.

Zmenou prejde aj nabíjacie puzdro, ktoré by sa už nemalo otvárať „dohora“ ale z boku (rovnako ako AirPods Pro). V praxi tak bude o niečo kratšie, no zároveň širšie. Očakáva sa tiež, že získa schopnosť bezdrôtového Qi nabíjania a možno aj podporu MagSafe.

Úplne nový procesor a ventilačný systém 

Inžinieri do slúchadiel zakomponujú úplne nový procesor, ktorý nahradí čip Apple H1. Ten sa nachádza v súčasných AirPods. V praxi prinesie vyšší výkon, dlhší dosah pre Bluetooth pripojenie a lepšiu energetickú úspornosť. Neskôr ho vraj uvidíme tiež v AirPods Pro.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Aby toho nebolo málo, dizajnéri do základných slúchadiel zakomponujú aj systém pre odstránenie tlaku s ventilačnými otvormi po vzore súčasných AirPods Pro. Ten je navrhnutý tak, aby zmiernil tlak vznikajúci v uchu pri dlhodobom používaní. To prináša v praxi neporovnateľne vyšší komfort.

Na záver už iba spomenieme, že cena tohto zariadenia bude zhruba na tej istej úrovni, ako cena súčasných AirPods 2 s bezdrôtovým nabíjaním.

Zároveň sa však neočakáva, že novinka získa niektoré funkcie ako transparentný posluch alebo aktívne potláčanie okolitých hlukov. Tie zostanú výsadou len pre drahší model Pro.

Napíšte nám do komentára, čo si o AirPods 3 myslíte vy. Pôjde o must-have produkt alebo nie?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here