Inteligentné slúchadlá AirPods Pro 2. generácie prišli na trh v septembri 2022 a od tejto doby sa stali obľúbenou voľbou mnohých Slovákov. Netreba sa tomu čudovať, keď ich cena na našom trhu medzičasom klesla na nové minimá.

A aj keď ich spoločnosť Apple vybavila mnohými technológiami, slúchadlá stále obsahujú niečo, čo bude fungovať až v budúcnosti. Téme sa venoval portál Nextpit.

- Reklama -

Ako možno viete, slúchadlá AirPods Pro 2. generácie obsahujú prakticky rovnaký dizajn ako predchodca, no výrobca v nich použil prepracovaný čip H2, ktorý nahrádza staršiu verziu H1 z AirPods Pro prvej generácie.

Reklama: Hľadáte špičkové príslušenstvo pre svoj iPhone či Apple Watch? Na Loopi.sk nájdete široký sortiment produktov za skvelú cenu. Všetko zaplatíte rýchlo a ľahko cez Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte? 

No a práve tento čip má ukrývať špeciálny režim, ktorý dnes nie je k dispozícii. Využiť sa totiž bude dať len s výrobkom, ktorý zatiaľ neexistuje.

Aby sme vás ďalej nenaťahovali, reč je samozrejme o AR / VR Headsete, ktorý príde na trh pravdepodobne už na budúci rok. Práve ten sa má spoliehať taktiež na čip H2, ktorý bude schopný prenášať zvuk s extrémne nízkou latenciou (oneskorením).

Apple bude chcieť, aby ste si ku headsetu s reproduktorom kúpili ešte AirPods

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

A aj keď má mať prvý headset od Apple reproduktor, z dôvodu zachovania súkromia chce Apple dosiahnuť to, aby ste telefonovali prostredníctvom svojich AirPods Pro 2. generácie alebo iných modelov, ktoré budú časom taktiež vybavené modernejším čipom H2. Práve tu nový režim s nízkou latenciou oceníte.

Kým však headset nebude predstavený, režim extrémne nízkej latencie bude stále ukrytý v zariadení a nebude sa dať nijako aktivovať. Neskôr by ho Apple mohlo „odomknúť“ za pomoci jednej z aktualizácií firmvéru, ktoré sú pri AirPods bežné. Uvidíme teda, ako to dopadne.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -