Ak ste veľkým fanúšikom Apple a chcete si kúpiť kvalitné bezdrôtové slúchadlá, azda najlepšou voľbou sú AirPods Pro 2. generácie, ktoré patria do kategórie drahších produktov. Dobrou správou ale je, že po cenových zvýhodneniach ich viete získať relatívne lacno. Nákup určite nebudete ľutovať.

AirPods Pro 2. generácie prišli na trh v roku 2022 a po vizuálnej stránke vyzerajú skoro rovnako, ako AirPods Pro prvej generácie. Áno, sú tu drobné zmeny, no tie si 99 % používateľov ani nevšimne. Dôležité je však to, ako sa zmenil ich hardvér. AirPods Pro 2. generácie majú k dispozícii 2x kvalitnejšie ANC (aktívne potláčanie hlukov), možnosť nastavenia hlasitosti na dotykovej stopke, ako aj reproduktory v nabíjacom puzdre. Apple tiež sľubuje lepšie basy a čistejší zvuk.

No a cena? Ako sme naznačili v úvode, AirPods Pro 2. generácie patria ku tým najdrahším bezdrôtovým slúchadlám. Bežne za ne zaplatíte až 299 €, čo vôbec nie je málo. Po kliknutí na tento odkaz však slúchadla získate už od 230 €, vďaka čomu na nich ušetríte veľmi príjemných 70 €. A aj keď je cenovka v porovnaní s konkurenciou možno trochu vyššia, nezabúdajte, že AirPods Pro 2 vám zabezpečia špičkovú kompatibilitu a vydržia niekoľko dlhých rokov. Určite sa teda oplatia.

V praxi vás tiež poteší celodenná (dokonca až 30 hodinová) výdrž batérie, pričom každé slúchadlo zvládne prehrávať hudbu až po dobu cca 6 hodín. Nebudete ich teda nabíjať každý jeden deň, ale skôr párkrát do týždňa. Slúchadlá sú navyše vďaka spĺňaniu normu IPX4 odolné voči potu a vode a vďaka novému detektoru pokožky vedia presnejšie zistiť, kedy ich máte v ušiach a kedy nie. Taktiež je ich súčasťou modernejší čip H2 a Bluetooth 5.3, namiesto čipu H1 a Bluetooth 5.0 z prvých AirPods Pro.

AirPods Pro 1 sú stále dobrá voľba. Oplatia sa ale za 200 €? 

AirPods Pro ponuka akcia
Zdroj: Unsplash / David Levêque / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Okrem AirPods Pro 2. generácie si môžete zaobstarať aj staršiu prvú generáciu, ktorá sa dá kúpiť za veľmi výhodnú cenu. V čase uvedenia na trh stála 279 €, no dnes si za ňu predajcovia pýtajú už iba 200 €. Otázne teda zostáva, či sa nákup týchto slúchadiel neoplatí viac, ako nákup AirPods Pro 2. generácie.

My v redakcii používame práve AirPods 1. generácie niekoľko dlhých rokov, takže s nimi máme dlhodobú skúsenosť a môžeme napísať, že ide o špičkové zariadenie, ktoré funguje absolútne príkladne.

Prečítajte si tiež  iPhone, ako herná konzola? Vďaka novým zmenám v iOS 17.4 už čoskoro áno

Na druhej strane však príplatok na úrovni 30 € za novší model nepovažujeme za tak veľký, a ak by sme sa mali rozhodnúť, určite by sme šli rovno do novšej generácie. Objektívne je v niektorých veciach výrazne lepšia.

AirPods Pro vs AirPods Pro 2
AirPods Pro vs AirPods Pro 2 (Zdroj: SvetApple)

Na druhej strane však tento článok môžu čítať aj záujemcovia, ktorí majú obmedzený budget a už 200 € za bezdrôtové slúchadlá je pre nich určitý cenový kompromis. V takomto prípade vám môžeme s pokojným odporúčaním napísať, aby ste si kúpili aj staršie AirPods Pro. Naozaj hrajú dobre, majú super výdrž batérie a ich ANC budete milovať.

Pokiaľ sa chcete dočítať o jednotlivých slúchadlách viac, kliknite na tento odkaz, kde sme v minulosti zverejnili recenziu práve na staršie AirPods Pro 1. Medzičasom našimi rukami prešiel aj novší model, o ktorom sme sa zase rozpísali na tomto odkaze a zároveň ho porovnali s predchodcom.

AirPods Pro vs AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: SvetApple

Napíšte nám do komentára, ako by ste sa v takomto prípade rozhodli vy. Kúpili by ste si radšej AirPods Pro 1. generácie, alebo AirPods Pro 2. generácie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -