O AirPods je stále obrovský záujem. Ich nedostupnosť nie je zdôvodnená výrobnými problémami. Podľa analytikov ich Apple nedokáže vyrábať dosť. Dopyt je doslova šialený. Aj preto jablková spoločnosť hľadala nového dodávateľa, ktorý pomôže. Stala sa ním spoločnosť Goertek sídliaca vo Vietname.

AirPods sa čoskoro začnú vyrábať vo Vietname.

O produkciu bezdrôtových slúchadiel sa minulý rok starala spoločnosť Luxshare. Tá sídli v Číne a tak všetky vyprodukované zariadenia pochádzajú z tejto krajiny. To Applu dnes už veľmi nevyhovuje. Nejde tu len o problém nedostatočných kapacít. Apple sa snažilo nájsť druhého dodávateľa mimo hraníc tejto krajiny aj z politických dôvodov. Šlo o obchodnú vojnu s USA, ktorá sa ale v poslednej dobe celkom upokojila.

- Reklama -

Ako sa ukázalo, podarilo sa. O produkciu AirPods sa v posledných mesiacoch 2019 začala starať aj firma Goertek. Všetko však len v skúšobných várkach. Firma Goertek má svoje výrobné haly vo Vietname. Apple si chcelo teda vyskúšať to, aké problémy by podobná výroba obnášala. Samozrejmosťou pre výrobcu bola aj povinnosť dodržiavať prísne kvalitatívne štandardy, ktoré si spoločnosť z Cupertina nárokuje.

Ako sa ukázalo, pravdepodobne to dopadlo dobre. V dnešnej správe Ming-Chi Kuo oznámil, že Goertek bude druhým dodávateľom AirPods pre spoločnosť Apple v roku 2020. Môžeme teda oficiálne prehlásiť, že tieto zariadenia budú vznikať už aj vo Vietname a nie len v Číne. Podĺa dostupných informácii nemá Apple žiaden problém ani s logistikou. Všetko by malo teda prebiehať podľa plánu, ktorý zostavili počas posledných mesiacov kompetentný pracovníci technologického giganta.

Tipy a triky pre maximálne využívanie potenciálu AirPods Pro.
AirPods Pro – svetapple.sk

Apple by nestíhalo s jedným dodávateľom vyrábať AirPods

Môžeme povedať, že išlo o nutné riešenie. Ako už bolo avizované, Apple nezvládalo výrobu AirPods ani v roku 2019. Podľa odhadov sa podarilo predať až 65 miliónov kusov týchto zariadení. Ku koncu roka išli „na dračku“ najmä drahšie modely Pro, ktoré boli relatívne čerstvé. Apple navýšilo ich výrobu z jedného milióna kusov mesačne na 2 milióny. Trend rastu sa pri tom očakáva aj tento rok. Podľa analytikov môže Apple predať približne 85 miliónov kusov AirPods rôznych verzii.

Takéto čísla by len s jedným dodávateľom v Číne zvládla firma veľmi ťažko. No a hoci sa jej môžu mierne navýšiť náklady na prepravu v skutočnosti ušetrí na pracovnej sile. Tá je vo Vietname výrazne lacnejšia ako v Číne. Ako sme však avizovali vyššie, aj v tejto továrni budú musieť pracovníci dodržiavať tie najvyššie bezpečnostné štandardy. Máme sa teda na čo tešiť.

AirPods sa čoskoro začnú vyrábať vo Vietname.
AirPods sa čoskoro začnú vyrábať vo Vietname. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -