TikTok je jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, pričom jej špecializáciou sú najmä krátke videá. Už v minulosti sa objavili správy o tom, že mladí ľudia uprednostňujú túto platformu pred klasickým Google. Zdá sa, že čínska spoločnosť ByteDance chce z tejto situácie vyťažiť.

Portál Gizmochina priniesol informáciu, že TikTok predstavil novú funkciu, s ktorou môže narobiť spoločnosti Google poriadne problémy. Aplikácia už evidentne nechce slúžiť len ako sociálna sieť, na ktorej používatelia zabíjajú svoj voľný čas. Na miesto toho sa posnaží ľuďom prinášať relevantný obsah a odpovedať na ich otázky.

Aby sme to priblížili, v TikToku pribudnú nové vyhľadávacie Widgety, ktoré sa budú vedieť prispôsobiť preferenciám používateľa. Ak teda ľudia budú hľadať nové informácie o miestach, podnikoch a podobne, nebudú si musieť otvárať Google, ale postačí im TikTok.

Spoločnosť ByteDance vo svojich oficiálnych vyhláseniach uvádza, že chce týmto spôsobom zjednodušiť používanie aplikácie a zároveň ľuďom ponúknuť lepší používateľský zážitok. Je tu však jedno veľké „ALE“.

TikTok má po celom svete obrovské problémy. Dôvodom je jeho pôvod

Prakticky každý už zachytili informácie o problémoch, ktorým je vystavená čínska sociálna sieť TikTok. Dôvodom je práve pôvod spoločnosti ByteDance, ktorá zbiera o svojich používateľoch ohromné množstvo dát a osobných údajov a mnohí bezpečnostní experti uvádzajú, že ich môže poskytovať čínskej vláde.

TikTok tak môže byť perfektný nástroj, ako „špehovať“ bežných ľudí, ale aj vládnych predstaviteľov, alebo zamestnancov, ktorí ho majú nainštalovaný na svojich mobilných zariadeniach. Začalo sa však proti tomu bojovať.

Obrovské problémy po celom svete 

stop tiktok
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov (úprava redakcie)

S tým súvisa aj problémy v rôznych krajinách, ktorým je táto sociálna sieť stále častejšie vystavovaná. Americký štát Montana dokonca nedávno schválil zákon, ktorý spoločnosti ByteDance zakazuje pôsobenie na jeho území.

Rovnako nemôže byť TikTok dostupný na platformách App Store a Google Play a za každé jedno porušenie hrozí pokuta 10 000 $ / deň.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Aby toho nebolo málo, platforma už dostala červenú aj na vládnych mobilných zariadeniach v Európskom parlamente, či dokonca na Slovensku.

Jedno je teda isté. Aj keď TikTok predstaví svoj vlastný vyhľadávač, ktorý sa stane medzi používateľmi úspešný, je otázne, dokedy bude môcť táto platforma fungovať v jednotlivých štátoch. Obavy z jej používania totiž neustále narastajú.

Prečítajte si tiež  Google Maps dorazia s užitočnou novinkou, vďaka ktorej získate prehľad o poplatkoch na cestách

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -