Píše sa 12. január 2017 a Apple popri nových iPhonoch predstavuje aj špeciálnu bezdrôtovú nabíjačku s názvom AirPower. Nie je v podstate ničím výnimočná akurát tým, že dokáže nabíjať telefón, Apple Watch a tiež slúchadlá AirPods súčasne. Problémom je ale fakt, že sme ju doteraz nevideli. Výrobca ale potvrdil to o čom sa už dlhšie šepká. AirPower ide do výroby.

AirPower ide do výroby. Načo nám ju Apple predstavovalo pred rokom a pol?

Pokiaľ Apple predstaví nejaký produkt, je celkom logické, že sa zdvihne záujem a ľudia si ho chcú kúpiť. Niekedy je to skoro hneď, inokedy to chvíľu trvá (trebárs niekoľko mesiacov). Ešte sa ale pravdepodobne nestalo aby sme na produkt čakali vyše roka. V prípade pomerne jednoduchej bezdrôtovej nabíjačky AirPower to je však realita. Predstavený bol po boku iPhonu X, Apple Watch Series 4 a zvyšných produktov ešte v septembri 2017. Dnes, v januári 2019 prezradil výrobca, že produkt začal produkovať. Na pulty by sa mal dostať niekedy v prvom štvrťroku 2019.

AirPower ide do výroby už 21. januára a produkuje je spoločnosť Luxshare. Jej výsadou by mali byť tri cievky, ktoré umožnia nabíjať až 3 produkty naraz. Pokiaľ sa pýtate prečo to Applu tak dlho trvalo odpoveď je jednoduchá. Malo problémy s vývojom a zavedením do výroby. Komplikácie to asi neboli malé. Na odstránenie tohto problému potrebovali rekordne veľa času.

AirPower ide do výroby. Trvalo to jeden a pol roka! - svetapple.sk
AirPower ide do výroby. Trvalo to jeden a pol roka! – svetapple.sk

Dnes už ale vieme, že sa to konečne podarilo a AirPower ide do výroby. Cena bude hneď zo začiatku nastavená na pomerne vysokých 149€. Konkurencia bude mať produkty lacnejšie ale už nepôjde o Apple.

AirPower by sa dokonca mohol dočkať aj oficiálneho predstavenia niekedy v marci. Apple by malo zvolať Keynote, počas ktorej okrem iného predstavia aj nový iPad mini. Tu by mohla dostať priestor aj celkom nová bezdrôtová nabíjačka od Apple…

AirPower ide do výroby. Trvalo to jeden a pol roka! - svetapple.sk
AirPower ide do výroby. Trvalo to jeden a pol roka! – svetapple.sk

zdroj: phonearena

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here