Iba pred troma týždňami sme sa dočkali príchodu firmvéru 1.0.276 pre lokátor AirTag. Spomínaná verzia je už ale minulosťou, nakoľko ju nahradil prepracovaný update s rovnakým označením. Tí, čo vlastnia prívesok, nemajú očakávať žiadne „zásadné zmeny“.

Vylepšená verzia pôvodného firmvéru sa týka iba miernych úprav a doladenia anti-stalking funkcií, ktoré má Apple v záujme dotiahnuť do dokonalosti. Ak patríte do radu majiteľov šikovného jablkového zariadenia, určite sa môžete do budúcnosti tešiť aj na ďalšie pridané funkcie, ktoré dorazia spolu so novým operačným systémom iOS 15.

AirTag

Je zaujímavé, že nový firmvér nesie presne taký istý názov, ako jeho predchodca. To žiaľ môže spôsobovať problémy niektorým používateľom, ktorí nevedia, či ho majú nainštalovaný alebo nie. Identifikačné číslo sa vôbec nezmenilo.

Apple však myslelo aj na tento „nešvár“ a preto prišlo s úplne jednoduchým riešením. Stačí, ak priložíte AirTag do dostatočnej blízkosti k iPhonu a novšia verzia firmvéru by sa mala automaticky stiahnuť a nainštalovať.

Ako vnímate nástup AirTagu do jablkovej komunity Vy? Podeľte sa s nami o postrehy a dojmy z najmenšieho člena Apple zariadení.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple vydala 2. verejné beta verzie iOS 17, macOS Sonoma či watchOS 10
Môže ťa zaujímať
- Reklama -