Nadchádzajúca generácia operačných systémov z jablkovej produkcie by mala priniesť prvky generatívnej umelej inteligencie. Okrem toho sa však Apple chce zamerať aj na funkcie, ktoré v zariadeniach chýbajú alebo sú nedostatočné. Práve vďaka tejto iniciatíve by sme sa mali dočkať možnosti, ktorá v iPade vždy chýbala.

Spoločnosť Apple by sa konečne mala odhodlať k implementácii natívnej aplikácie Kalkulačka do operačného systému iPadOS 18. Používatelia kritizujú giganta z Cupertina už od prvej generácie iPadu práve kvôli chýbajúcej apke na matematické výpočty. Napriek tomu, že v iPhone kalkulačku nájdeme od začiatku, na iPade ju Apple neposkytuje a musíme sa spoliehať na riešenia od vývojárov tretích strán.

Kalkulačka pre iPad sa už onedlho stane skutočnosťou

Viaceré úniky naznačili, že Apple chystá v rámci Kalkulačky pre iOS či macOS niekoľko dôležitých inovácií. Okrem nových možností pre pokročilé matematické výpočty či dizajn apky by sme konečne mali vidieť aj natívnu podporu pre iPadOS.

Na jablkových zariadeniach sa Kalkulačka dočká hneď niekoľkých zaujímavých zmien. Podľa analytických predpokladov by malo ísť o niekoľko funkcií, ktoré budú zahrnuté v macOS 15 a iOS 18. Je teda veľmi pravdepodobné, že tieto novinky sa objavia aj v aktualizácii iPadOS 18.

Kalkulačka prejde zmenami na všetkých Apple zariadeniach

  1. Vylepšený systém prevodu jednotiek: V rámci hlavného používateľského rozhrania by sme mali vidieť vylepšený systém prevodu jednotiek. To zahŕňa aj prevod mien s aktuálnymi výmennými kurzami.
  2. Matematické poznámky: Táto nová funkcia umožní aplikácii Poznámky komunikovať s aplikáciou Kalkulačka v matematickom zápise. Nové schopnosti pre Poznámky sa budú zobrazovať aj v systéme iOS 18.
  3. Panel s históriou: V bočnom paneli aplikácie sa objaví panel s históriou, ktorý zobrazí predchádzajúce výpočty. Prístup k nemu bude pravdepodobne cez špeciálne tlačidlo v ľavom hornom rohu. Táto novinka umožní aj prepínanie medzi tromi zobrazeniami kalkulačky a to konkrétne pre základné, vedecké a programátorské rozhranie.
  4. Nastaviteľná veľkosť okna: Všetky tri zobrazenia kalkulačky budú mať nastaviteľnú veľkosť okna. Tlačidlá umožnia zväčšovať a meniť tvar okna podľa potreby používateľa.
Kalkulačka na macOS
Zdroj: SvetApple

Kalkulačka pre iPad by mala doraziť v rámci aktualizácie iPadOS 18, ktorá dorazí na jeseň tohto roku. Viac by sme sa o nej mali dozvedieť už počas konferencie WWDC 2024. Tá prebehne 10. júna a okrem štandardných systémových updatov nám na nej Apple predvedie prvé prvky generatívnej umelej inteligencie. Určite sa teda máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia macOS 15 prinesie veľké novinky pre kalkulačku na Macoch

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -