Vďaka zariadeniu AirTag sme mohli byť za posledné mesiace svedkami veľkého počtu príbehov, v ktorom zohral kľúčovú úlohu práve Apple lokalizátor.

Teraz tu máme ďalšiu príhodu so šťastným koncom. AirTag, ktorý na Slovensku kúpite od niečo vyše 30 € nedávno pomohlo nájsť strateného psa na Floride a to aj napriek upozorneniam spoločnosti Apple, aby toto zariadenie nebolo používané na podobné účely.

Prečítajte si tiež  Desivý príbeh zo Španielska. Stalker pripevnil AirTag na kočík a sledoval polohu dieťaťa spolu s jeho rodičmi

Pes Rocky sa dal na útek po tom, ako jeho majiteľka Denise Huertasová vynášala odpadky. Následne si však spomenula, že na Rockyho nasadila sledovacie zariadenie. Existujú na to špeciálne prívesky, ktoré sa nasádzajú na vodítko. Internetový predajca Loopi ich ponúka za 7,99 € alebo 8,99 €.

Loopi remienok na psa
Zdroj: Loopi

Podľa iPhonu bol pes vzdialený asi 20 minút chôdze, čo jej prezradila aplikácia Find My. Rockyho následne našla v útulku Orange County Animal Services.

Útulok uviedol, že umiestnenie AirTagu na Rockyho obojok bol dobrý nápad. Chceli však ľuďom pripomenúť aj tradičnejšie metódy lokalizácie domácich zvierat, ako je mikročip alebo identifikačná známka na obojku.

Sledovacie zariadenie na obojku AirTag
Zdroj: Loopi

Apple odporúča opatrnosť pri používaní AirTagu na sledovanie ľudí alebo domácich zvierat, pretože spoločnosť ho špeciálne navrhla na sledovanie predmetov.

V roku 2021 Kaiann Drance vystupujúca v úlohe viceprezidentky spoločnosti Apple pre celosvetový marketing uviedla, že lokátor by sa nemal využívať na podobné účely.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -