Elon Musk je v týchto dňoch jednou z najsledovanejších mediálne známych osôb na svete. Potom, čo kúpil sociálnu sieť Twitter sa prakticky okamžite pustil do šialených zmien. Mnohé z nich sa ale firmám, ktoré s Twitterom spolupracujú / spolupracovali nepozdávajú.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Patrí medzi ne aj spoločnosť Apple, ktorej reklamná agentúra odporučila klientom, aby na Twitter vôbec neinzerovali. Dokonca sa nedávno objavila teória, že sociálna sieť by úplne mohla zmiznúť z App Store či Google Play, na základe čoho by Elon Musk vytvoril vlastný smartfón.

A aj keď išlo len o domnienku v zmysle „čo keby“, zdá sa, že nebola ďaleko od reality. Zakladateľ spoločností Tesla, SpaceX či The Boring Company totiž zverejnil tweet, ktorým šokoval svojich fanúšikov.

Apple vraj Twitteru pohrozilo, že sociálnu sieť vymaže z internetového obchodu App Store, no firma sa už neráčila uviesť dôvod prečo. Minimálne tak to teda napísal sám Elon Musk.

Apple prestalo na Twitteri inzerovať  

Aby toho nebolo pre Elona Muska málo, Apple ako jeden z najväčších inzerentov na svete prestal na Twitteri propagovať svoje príspevky a reklamy. Sociálna sieť tak prišla o značnú časť príjmov, pričom okrem spoločnosti Apple takto konali aj iné veľké partnerské spoločnosti.

Aj na toto sa Elon Musk posťažoval v samostatnom príspevku, pričom sa svojich sledovateľov spýtal, či spoločnosť Apple nenávidí slobodu prejavu v Amerike.

Uvidíme, ako sa situácia napokon vyvinie, no už teraz to začína vyzerať tak, že Elon Musk musí začať s vývojom vlastného mobilného zariadenia (tak ako nedávno sľúbil).

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o konaní spoločnosti Apple vy. Mala by firma vymazať Twitter z App Store alebo by to bolo nesprávne? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Chlapík spojazdnil AirPods, ktoré by ste normálne len vyhodili do koša.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -