Elon Musk patrí k najsledovanejší mužom na zemi. Po tom čo kúpil Twitter a začal v ňom robiť veľké zmeny, technologický priemysel reagoval kritikou. Musk si z toho ale ťažkú hlavu nerobí.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur

Ako píše portál 9to5mac, zakladateľ spoločností Tesla, SpaceX, Neuralink a ďalších vôbec po prvýkrát priznal, že zvažuje začatie prác na konkurenčnom smartfóne pre Apple a Android.

Zariadenie by malo pochádzať od spoločnosti Tesla a dosť možno ponesie svoj vlastný operačný systém.

Od Twitteru sa veľké firmy stránia 

Tesla Pi Phone
Zdroj: ADR

Túto informáciu prezradil Musk po tom, čo sa objavili správy, že spoločnosti Apple a Google by mohli Twitter vymazať zo svojich internetových obchodov App Store a Google Play, ak by sociálna sieť porušila pravidlá a zákony.

Dokonca aj marketigová agentúra spoločnosti Apple varovala svojich inzerentov, že Twitter je aktuálne vysoko rizikové miesto na propagáciu produktov či služieb a odporučila im, aby sa tejto sociálnej sieti zatiaľ vyhli.

Podľa portálu 9to5mac je možné, že Muskov „absolutistický postoj k slobode prejavu“ by mohol viesť k tomu, že Twitter poruší príslušné smernice pre trhy s aplikáciami a to mu spôsobí obrovské problémy.

Zatiaľ ide len o varovanie 

Elon Musk Twitter predplatné
Zdroj: Wikipedia / Debbie Rowe / Unsplash / Brett Jordan (úprava redakcie)

Dôležité je však zdôrazniť, že v súčasnosti nič nenasvedčuje tomu, že by sa technologickí giganti otázkou odstránenia Twitteru zo svojich online obchodov vôbec zaoberali.

Ak by to však v budúcnosti urobili, Elon Musk si podľa vlastný slov vyrobí svoj smartfón, ktorý im bude konkurovať.

Aj toto vyjadrenie ale treba brať s rezervou, nakoľko vývoj vlastného zariadenia a operačného systému bude stáť desiatky miliónov dolárov a potrvá roky. Navyše Elon Musk by potreboval získať aj svojich vlastných zákazníkov, ktorí by sa vzdali buď platformy iOS alebo Android. Ako asi tušíte, pre novátora by to nebola jednoduchá úloha.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste používali telefón od Elona Muska a nahradili ho za svoj iPhone alebo Android. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Detailné fotky Apple Campusu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -