Britská spoločnosť Curve tvrdí, že sa stane prvou plnohodnotnou alternatívou k Apple Wallet a Apple Pay, akonáhle Apple splní požiadavky EÚ na odomknutie technológie NFC v iPhone či Apple Watch aj pre iné spoločnosťami.

Podľa nových zákonov o digitálnych trhoch (DMA) musí technologický gigant z Cupertina na území Európskej únie povoliť používanie alternatívnych internetových obchodov s aplikáciami mimo App Store – tzv. sideloading. Nie je to však všetko. Apple totiž dostal aj povinnosť zaviesť podporu pre konkurenčné systémy bezkontaktných platieb.

Firma už pracuje na implementácii API, ktoré umožní vývojárom využívať NFC na platby cez telefón, alebo inteligentné hodinky Apple Watch.

Ako informuje portál Apple Insider na základe správy z denníka The Times, spoločnosť Apple v tejto chvíli ladí niektoré technické detaily.

Po ich dokončení má byť britská spoločnosť Curve pripravená okamžite spustiť svoju konkurenčnú peňaženku pre vstavanú apku Wallet / Peňaženka vo vašom iPhone.

Bankám to má ušetriť milióny

Apple Pay
Zdroj: Unsplash / Nathan Dumlao (úprava redakcie)

K dispozícii bude samozrejme dostupná len pre európskych zákazníkov, nakoľko Apple nemá nikde inde vo svete povinnosť odomykať NFC vývojárom tretích strán.

Zakladateľ Curve Shachar Bialick uviedol, že pôjde o úplne nový konkurenčný trh pre digitálne peňaženky a prinesie skutočné inovácie zamerané na zákazníka.

Hovorca spoločnosti navyše dodal, že prechod na službu Curve ušetrí bankám a finančným inštitúciám milióny eur, ktoré v súčasnosti musia platiť spoločnosti Apple.

Bude fungovať aj dvojité stlačenie na vyvolanie karty

Používatelia budú môcť úplne nahradiť Apple Wallet službou Curve. To zahŕňa aj možnosť vyvolať Curve namiesto Apple Wallet pri dvojitom stlačení bočného tlačidla na iPhone. Používanie tak bude úplne rovnaké, zmení sa len technológia.

A hoci spoločnosť Curve hrdo tvrdí, že bude prvou alternatívou k Apple Wallet, iné firmy tiež pracujú na svojich riešeniach, vrátane severskej spoločnosti Vipps MobilePay.

A ak ste o Curve nikdy predtým nepočuli, nie je to náhoda. Táto služba nie je v v Spojenom kráľovstve veľmi známa, no aktuálne má mať viac, ako 4 milióny zákazníkov.

Firma pôsobí ako agregátor bankových a vernostných kariet a tvrdí, že v roku 2022 prostredníctvom platformy jej používatelia minuli približne 4 miliardy dolárov. To je už veľmi zaujímavý peniaz!

Apple sa pokúša ostatných nenápadne obmedziť

Apple Pay v EU logo Apple
Zdroj: Apple / EÚ (úprava redakcie)

Na záver ešte jedna zaujímavá informácia. Hoci Apple povolí prístup ku NFC aj vývojárom tretích strán, podľa všetkého to nebude fungovať tak, ako by sme si predstavovali.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá najlepší Čínsky klon iPhonu X!

Európska centrálna banka sa už obrátila na Európsku komisiu so sťažnosťou, že Apple stále neumožňuje konkurentom prístup k bezpečnostnému prvku svojej technológie NFC, čo znamená, že alternatívy k Apple Pay budú pre používateľov citeľne pomalšie a menej pohodlné – čo ich môže odrádzať. nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -