Čoraz viacej indícii nahráva scenáru, že technologický gigant z Cupertina bude mať nepríjemné problémy. Americké ministerstvo spravodlivosti dokončuje svoje protimonopolné vyšetrovanie, pričom jeho výsledkom bude zrejme žaloba smerovaná na spoločnosť Apple (a ďalšie).

Ako uvádza zahraničný portál The Information odvolávajúci sa na svoje zdroje, ktoré majú blízko ku vyšetrovateľom a taktiež utajeným spisom, Ministerstvo spravodlivosti počas uplynulého leta rozoslalo obchodným partnerom spoločnosti Apple predvolanie a do vyšetrovania zapojilo viacero zamestnancov.

- Reklama -

Konkrétne údaje musia byť ešte upresnené ale zdroje sú presvedčené, že vyšetrovanie bude pokračovať rozsiahlym súdnym sporom, ktorý sa bude týkať internetového obchodu App Store a úzko môže súvisieť aj s uzavretým ekosystémom iOS a iPadOS.

Apple v tom nie je samé 

Najlepšie aplikácie v App Store - ocenenieMinisterstvo spravodlivosti začalo s podrobným sledovaním činnosti spoločnosti Apple už pred dvoma rokmi pričom však zďaleka nejde o jedinú veľkú firmu, ktorá sa mu dostala do hľadáčika. Spolu s Apple majú rovnaký problém aj Google, Facebook a Amazon.

Kompetentní sa tiež zaujímali o Spotify, Match Group, Basecamp a Tile, pričom vo všetkých prípadoch ide o firmy, ktoré nie sú spokojné so zásadami a kontrolou apiek v internetovom obchode App Store.

Uvidíme teda, či bude na konci dňa podaná žaloba a ak áno, ako bude prebiehať celý súdny spor.

Je predsa jasné, že spoločnosť Apple bude naďalej odmietať pridanie možnosti inštalácie apiek do iOS a iPadOS bez toho, aby prešli kontrolou v rámci jej vlastnej platformy. Dôvod spojený s rizikom ohrozenia používateľov bol vysvetlený napríklad aj v tomto článku.

Dajte nám vedieť do komentára čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.