Spoločnosť Apple neustále pracuje na nových produktoch, ktoré budú predstavené pravdepodobne až v priebehu budúceho roka. Pokiaľ sa pozrieme na iPhone a jeho základnú verziu SE, rýchlo zistíme, že by si zaslúžila modernizáciu. No a tej sa skutočne dočká.

Zatiaľ čo niektorí leakeri si myslia, že pôjde len o decentný upgrade, iní sú presvedčení v oveľa rozsiahlejšie vylepšenie. Pravdu budeme hľadať pravdepodobne niekde uprostred tak ako to teraz urobil známy analytik Ross Young.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter potvrdil, že nový iPhone SE „Plus“ príde už na budúci rok, avšak nezíska žiadne zásadné dizajnové zmeny.

iPhone SE 2. generácieNa miesto toho sa tu bude Apple sústrediť na zakomponovanie super-rýchleho 5G pripojenia a taktiež modernejšieho procesora A14 alebo A15 Bionic aby mal telefón dlhšiu životnosť.

Úplne nová generácia až v roku 2022 

iPhone XRAž o 2 roky neskôr potom príde nástupca základného 4,7″ modelu, ktorý dostane buď 5,7″ alebo 6,1″ LCD displej a pravdepodobne aj dizajn iPhonu XR alebo iPhonu 11.

V jeho vnútri sa bude nachádzať špičkový procesor (pravdepodobne A17 Bionic) a veľký akumulátor, avšak v porovnaní so zvyškom ponuky bude okresaný v oblasti fotoaparátov a kamery.

Prečítajte si tiež  Koncept: Hej Apple, takýto iPhone SE 3 by sme naozaj chceli!

Základná cena zariadenia by sa ani v jednom prípade meniť nemala a ak si myslíte, že Apple bude s inováciou iPhonu SE 3 príliš pomalé, tak ste na omyle.

Pôvodný iPhone SE vyšišel začiatkom roka 2016 a presne o štyri roky neskôr sa na trhu ukázala druhá generácia. Je preto logické, že tá tretia príde v rovnakom období avšak medzičasom uvidíme ako bonus aj akýsi „prechodný model“.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.