Súkromné spoločnosti a taktiež niektoré vlády sveta zvyšujú svoj tlak na spoločnosť Apple, aby umožnila inštaláciu aplikácií tretích strán aj iným spôsobom, než cez internetový obchod App Store.

Technologický gigant na tieto snahy reaguje novým 28 stranovým dokumentom, v ktorom zdôrazňuje všetky dôvody, prečo na takýto krok nemieni pristúpiť. Podľa jej vlastných slov by ohrozila bezpečnosť používateľov a taktiež zvýšila riziko, že sa do iPhonu dostane nechcený vírus či malware.

Štatistiky jasne dokazujú, že operačný systém Android trpí na malware 15 až 47-krát viac ako iPhone. Technologický gigant sa taktiež odvoláva na údaje a odporúčania od Ministerstva vnútornej bezpečnosti USA, Európskej agentúry pre kybernetickú bezpečnosť, NIST, spoločnosť Norton a ďalších.

Apple bojuje proti možnosti inštalácii aplikácií mimo App Store 

Nová správa nesie názov „Budovanie dôveryhodného ekosystému pre milióny aplikácií a analýza hrozieb pri vedľajšej inštalácii“ a hneď na začiatku sa v nej objavuje informácia, že ak by Apple „otvorilo“ iOS pre cudzích vývojárov, teoreticky by ochromilo ochranu súkromia a zabezpečenia, vďaka ktorej je iPhone tak bezpečný a používateľov nevystavuje zbytočným rizikám.

Prečítajte si tiež  Apple nemusí vrátiť Fortnite do App Store. Epic Games bude navyše platiť náhradu škody!

Apple uzatvára úvod 28-stranového dokumentu vyhlásením, že „mobilný malvér poškodzuje spotrebiteľov, spoločnosti, vývojárov a tiež inzerentov“.

Na záver firma dopĺňa, že ak by pristúpila na podobný systém, aký môžeme vidieť v operačnom systéme Andorid, mohli by vzniknúť služby na nelegálne sťahovanie ináč platených apiek. A to zrejme nechcú ani vývojári.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto problematike myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.