Spoločnosť Google ešte v máji minulého roka oznámila svoje plány so zavedením novej bezpečnostnej funkcie. Technologický gigant sa zameral na ochranu operačného systému Android pred predmetmi, ktoré ho môžu sledovať. Patrí medzi ne aj AirTag od spoločnosti Apple.

Samotná funkcia bola podľa portálu Macrumors spustená od dnešného dňa a využívať ju môžu používatelia po celom svete. Technológia v Androidoch funguje podobne, ako rovnaká technológia v iPhone. Smartfón po celý čas monitoruje svoje okolie a akonáhle narazí na sledovacie zariadenie, upozorní naň svojho majiteľa.

Na upozornenie je potom možné klepnúť a zobraziť mapu, ktorá vám ukáže, kde bolo sledovacie zariadenie naposledy videné.

Rovnako sa v aplikácií nachádza aj možnosť „Prehrať zvuk„, ktorá sa pokúsi prehrať zvuk v lokátore, pokiaľ má reproduktor. To, či to funguje aj s AirTagom v tejto chvíli nie je jasné.

Funguje aj manuálne vyhľadávanie 

AirTag balenie
Zdroj: Unsplash / Mark Chan

Ak sa v blízkosti používateľa objaví cudzie sledovacie zariadenie, spoločnosť Google poskytne používateľom dodatočné informácie, ako jeho sériové číslo či posledné štyri číslice telefónneho čísla majiteľa, pokiaľ je tu dostupné.

Rovnako vám smartfón poskytne „príručku“, ako konkrétne sledovacie zariadenie deaktivovať. Pri AirTagu stačí napríklad vybrať von batériu.

Celý tento proces funguje úplne automaticky, no spoločnosť Google umožňuje vyvolať aj manuálne skenovanie pre prípad, že bude mať používateľ podozrenie na prítomnosť cudzieho AirTagu, alebo iného produktu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nové farebné prevedenie, 30W nabíjanie a ďalšie novinky. Čo všetko prinesie iPhone 14?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -