Pripravovaný iPhone 16 by síce nemal predstavovať žiadnu dizajnovú revolúciu, no aj napriek tomu sa môžeme tešiť na niekoľko zaujímavých noviniek. Okrem niekoľkých vizuálnych doplnkov dorazí aj nové tlačidlo.

Portál MacRumors zverejnil viacero podrobností o dizajne iPhonu 16 vrátane nového tlačidla, ktoré ponesie názov Capture Button. Zatiaľ čo názov a umiestnenie tlačidla bolo známe už niekoľko týždňov, teraz už vieme aj to, na čo bude slúžiť. Budeme ním pristupovať k funkciám kamerového systému.

iPhone 16 dostane ďalšie tlačidlo pre rýchlu akciu

Ako píše analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom príspevku, tlačidlo bude slúžiť na spustenie natáčania videa.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Capture Button sa bude nachádzať na pravej dolnej strane iPhonu 16. Nové prémiové modely teda budú disponovať okrem akčného tlačidla, ktoré dorazilo v tohtoročných modeloch, ešte jedným funkčným tlačidlom.

Apple môže zmeniť aj dizajn bočných tlačidiel
Apple môže zmeniť aj dizajn bočných tlačidiel (Foto: Macrumors)

Capture Button bude kapacitné tlačidlo s hmatovou spätnou väzbou namiesto mechanického stlačidla, podobne ako niekdajší Home Button.

Očakáva sa, že bude naviac obsahovať aj snímač sily, ktorý dokáže rozpoznať tlak. Rôzne úrovne tlaku by tak mohli otvoriť kameru buď pre fotografiu, video alebo iný formát ako napríklad snímanie priestorového videa.

Táto novinka bude dostupná vo všetkých štyroch modeloch iPhonu 16, takže nebude viazaná iba na prémiové modely ako akčné tlačidlo.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane ultimátny foto-systém: Apple vylepší aj tento objektív

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -