Je úplne bežné, že spoločnosť Apple aktualizuje aj zariadenia, pri ktorých to v minulosti nebolo bežné. Okrem telefón sa tak update môže dostať aj na slúchadlá AirPods 3. generácie a nespomíname to náhodou, pretože presne to sa teraz stalo.

Technologický gigant vydal vylepšený firmvér pre AirPods 3, ktorý nesie označenie verzie: 4C170. A aj keď by sme vám radi povedali, čo všetko prináša, spoločnosť Apple je žiaľ v tomto smere veľmi skromná a s používateľmi nezdieľa žiadne bližšie podrobnosti.

Predpokladať teda môžeme, že nová aktualizácia prináša opravy chýb, s ktorými sme sa mohli stretávať, no určite s ňou nezískate žiadnu dodatočnú funkciu, o ktorej by ste doposiaľ nevedeli. To sa pri AirPods stáva iba zriedka.

Prečítajte si tiež  Návod: Nastavte si na Apple Watch privátnu adresu MAC a zvýšte svoju online bezpečnosť

Takisto je tiež v tomto bode dobre spomenúť, že neexistuje spôsob, akým by ste manuálne vyvolali aktualizáciu na vašich AirPods (nezáleží od modelu). Firmvér sa totižto nainštaluje sám a automaticky po tom, čo sú slúchadlá pripojené ku vášmu iOS zariadeniu. Celý proces trvá iba niekoľko sekúnd.

A ak to chcete aspoň trochu urýchliť, môžete svoje AirPods odložiť do nabíjacieho puzdra a pripojiť ku iPhonu alebo iPadu. Aktualizácia sa zvykne spustiť už v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd, nanajvýš minút.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Kontrola firmvéru v AirPods 3. generácie

 

AirPods 3
Apple – AirPods 3. generácie
  • Pripojte AirPods k vášmu iPhonu/iPadu
  • Otvorte na iPhone Nastavenia
  • Kliknite na kolónku Všeobecné
  • Vyberte kolónu Informácie
  • Vyberte kolónku AirPods
  • Objaví sa vám číslo aktuálnej verzie firmvéru.
  • Hotovo.

Ak po inštalácii aktualizácie firmvéru narazíme na významné zmeny, ktoré by stáli za pozornosť, dáme vám o nich samozrejme vedieť. Predpokladáme však, že sa softvér zameriava predovšetkým na zlepšenie výkonu a opravu chýb. Tak to totiž býva pri aktualizácii AirPods vo väčšine prípadoch…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.