Pokiaľ vás zaujíma budúcnosť technologického priemyslu, skoro určite sa bude týkať rozšírenej reality. Jedným z priekopníkom v tejto oblasti môže byť aj spoločnosť Apple. Tá v súčasnosti chystá svoje prvé inteligentné okuliare a takisto aj AR Headset. Na internete sa objavili správy, že inžinieri pri tomto produkte dosiahli dôležitý miľník.

Apple AR Headset

Ako informuje portál The Information, cupertinský gigant podstupuje prvý veľký krok, ktorý predznamená blízky príchod inteligentných okuliarov a AR Headsetu. Konkrétne sa jedná o priehľadné šošovky, ktoré postúpili z fázy testovania prototypov k prvej skúšobnej výrobe. Tá by sa mala uskutočniť v továrni spoločnosti Foxconn, v čínskom meste Čcheng. Kvalitne informovaný zdroj tvrdí, že špeciálne šošovky vstúpili do procesu, ktorý poznáme ako „overovací test“ (používa sa tiež skratka EVT).

Počas tejto fázy sa vyrábajú tisíce kusov daného komponentu, aby boli v čo najkratšej dobe odhalené problémy, či možné komplikácie. Samozrejme, to že špeciálne šošovky vstupujú do skúšobnej výroby ešte neznamená, že sa nového AR Headsetu dočkáme v krátkom časovom horizonte. Fanúšikovia si budú musieť počkať minimálne do roku 2022, pretože v Cupertine nemajú doriešených ešte viacero technických záležitostí.

Navyše, spoločnosť vedená Timom Cookom sa nemusí nikde ponáhľať. Hovorí sa, že spomínanému AR Headsetu bude predchádzať predstavenie Apple Glass. Inteligentné okuliare by sme mohli vidieť už koncom roka 2021. Myslíte si, že sa jedná o budúcnosť, ktorá zmení celý priemysel a nahradí smartfóny? Napíšte nám do komentára svoj názor.

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
Apple AR Headset je opäť bližšie k realite.

zdroj

Prečítajte si tiež  Warren Buffett je človek, ktorý práve rozprávkovo zarobil na spoločnosti Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.