Hoci o nich ešte veľa nevieme, prvé indície naznačujú, kedy by mohla Cupertinská spoločnosť zahájiť ich výrobu. Podľa DigiTimes Apple nebude vyrábať Apple Glass v tak veľkých počtoch, ako by sa možno predpokladalo.

Apple Glass majú byť vyrábané v prvej polovici roka 2021

Aj keď dnes ide len o „sci-fi“ produkt, o Apple Glass začína hovoriť stále viac nezávislých zdrojov. Všetci sa zhodujú, že sa na trhu objavia v druhej polovici 2021, alebo začiatkom 2022. Známe DigiTimes dnes prišlo so správou, ktorá čo to napovedá o ich produkcii. Podľa jej informácií by mala začať už v prvej polovici roku 2021, čo nahráva skoršiemu predstaveniu.

Ako dobre vieme, DigiTimes čerpá svoje informácie poväčšine z dodávateľských reťazcov, na základe čoho vznikajú dosť presné analýzy. Môžeme teda predpokladať, že Apple už zahájilo jednanie s viacerými výrobcami tohto produktu, odkiaľ pochádza aj tento únik. Ten momentálne hovorí „len“ o nízkoobjemovej produkcii. Inými slovami, firma zrejme nebude chcieť mať pred začatím predaja na skladoch milióny kusov okuliarov.

Apple Glass - príde aj špeciálna edícia Steva Jobsa
Apple Glass majú byť vyrábané už v prvej polovici roka 2021.

Ak sa pýtate na dôvod, ten je z nášho pohľadu jasný. Stačí si spomenúť na fiasko s Google Glass z roku 2013-2014, ktoré sa snažili byť „príliš revolučné“. Netvrdíme, že niečo podobné očakáva aj Apple.

Nakoľko sa však bude jednať o absolútnu novinku na trhu, spoločnosť si bude chcieť byť absolútne istá, že je o ňu dostatočne veľký záujem. Okrem toho môže malý objem naznačovať aj takzvanú „skúšobnú výrobu“, kedy Apple otestuje kvalitu svojho produktu v praxi pred tým, než zaháji masovú produkciu. V takomto prípade by sa však predstavenie zrejme presunulo až na začiatok roka 2022. Nechajme sa prekvapiť.

Apple Glass majú prísť s cenovkou 499$ alebo 549€. Ponúknu dva displeje (pre každé sklo) a tak isto LiDAR skener či 5G pripojenie. Viazať by sa mali priamo na váš iPhone podobne ako hodinky Apple Watch. Jon Prosser dnes prezradil, že by mohli prísť aj v limitovanej edícii Steva Jobsa.

"Apple Glass" - Cena bude 499$ a ponúknu 2 displeje ovládané cez gestá!
Apple Glass majú byť vyrábané už v prvej polovici roka 2021.
Prečítajte si tiež  Na Ebay sa objavili inzeráty na Apple Vision Pro. Ľudia zaň pýtajú nehorázne sumy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.