Celý svet momentálne zažíva ťažké časy. Výnimkou nie je ani spoločnosť Apple, ktorá musela zatvoriť všetky svoje kamenné pobočky a na akciovom trhu zažíva obrovské výkyvy. Napriek tomu sa snaží pomôcť aspoň finančnou čiastkou. Na boj proti koronavírusu (COVID-19), prispela už viac ako 15 miliónov dolárov.

Apple prispelo na boj s koronavírusom viac ako 15 miliónov dolárov.

Koronavírus ovládol svet a donútil ľudí (ale aj spoločnosti) k tomu, aby si navzájom pomáhali. Nakoľko sa jedná o mimoriadne náročnú situáciu, ruku do boja pridáva aj Apple. To sa snaží pomôcť finančnými darmi pri liečení chorých osôb. Tak isto sú peniaze vyčlenené aj na to, aby riešili ekonomické dopady pandémie. Najnovšie správy naznačujú, ze za posledné mesiace, firma v boji proti COVID-19, darovala už viac ako 15 miliónov dolárov a stále nekončí.

CEO Apple, Tim Cook, pridal včera poobede tweet o tom, že jablková spoločnosť podporí organizáciu „Silicon Valley Strong“ z Bay Area. Jej cieľom je pomôcť tým, ktorí boli poškodení po vypuknutí koronavírusu. Peniaze poputujú na na pomoc starším občanom, deťom a ľuďom, ktorí majú problémy s nedostatkom potravín.

Spoločnosť Apple navyše vydala aj stanovisko k celej situácii, v ktorom uvádza, že si váži všetkých doktorov, výskumníkov, vedcov a odborníkov z oblasti verejného zdravia. Tak isto skladá poklonu aj pred štátnymi zamestnancami na celom svete, ktorí pracujú na tom, aby sa podarilo vírus čo najskôr zastaviť.

Zamestnanci spoločnosti Apple chodia do roboty len v nevyhnutných prípadoch a samozrejme sa im neodporúča ani cestovať. Firma musela uzavrieť všetky Apple Store po celom svete (s výnimkou Číny). Funkčný ostáva aspoň Apple Online Store.

Zabudnúť by sme nemali ani na obrovské straty, ktoré koronavírus pre Apple prináša. Samozrejme, že dnes spoločnosť nemá finančné problémy, nakoľko patrí medzi najväčšie a najhodnotnejšie na svete. Na druhej strane ale nepredáva a ani nevyrába. V Číne už hlavná vlna epidémie skončila, no produkcia sa „zobúdza“ len veľmi pomaly.

Prečítajte si tiež  Dvojtisícový monitor od Apple má ďalší problém. Firma nevie, ako ho opraviť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.