Koronavírus sa rozširuje do celého sveta. Aktuálne je epicentrom tejto nákazy Európa. Len včera sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple otvára všetky kamenné pobočky v Číne, kde nákaza COVID-19 pomaly ale isto končí. Dnes urobili v Cupertine ďalšie dôležité rozhodnutie. Po celom svete (s výnimkou Číny) uzatvárajú Apple Store.

Apple uzatvára všetky Apple Store po celom svete okrem Číny.

V Číne bojovali proti koronavírusu niekoľko mesiacov a opatrenia tu robila aj jedna z najväčších spoločností na svete, Apple. V jeden moment rozhodla, že nebude ohrozovať svojich zamestnancov a ani zákazníkov. V celej Číne tak úplne uzatvorili prevádzky Apple Store. Po niekoľkých dňoch či týždňoch boli postupne obchody otvárané. Fungovali ale v špeciálnom režime, kedy sa kontroloval každý vstup a tak isto boli obmedzené pracovné hodiny.

Podobný scenár teraz očakávajú kamenné predajne po celom svete. Apple ich s výnimkou Číny, kde už nákazu na COVID-19 dostali pod kontrolu, zatvára. Netýka sa to teda len Talianska, kde k takémuto rozhodnutiu spoločnosť prišla pred pár dňami, po vyhlásení karantény.

Jedným z dôvodov takto prísneho nariadenia, môže byť aj to, že koronavírus už dostal aj niekoľko zamestnancov spoločnosti Apple. Prvý prípad sa objavil v Írsku, pričom táto osoba išla do okamžitej karantény a zatiaľ sa neprejavili príznaky u jej kolegov.

Dvaja zamestnanci Apple Store v USA, boli ale tiež pozitívne testovaní. Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo sa Apple rozhodlo urobiť tak prísne opatrenia a uzatvorilo všetky predajne po celom svete, hoci tento krok prinesie spoločnosti nepochybne obrovskú finančnú stratu.

Na druhej strane je situácia momentálne taká, že sa nemôžeme pozerať len na peniaze, ale hlavne na zdravie a robiť opatrenia v záujme jeho ochrany. Apple vo všetkých krajinách zatiaľ prevádzkuje aspoň Apple Online Store. Pokiaľ máte teda záujem, môžete si svoje obľúbené produkty zakúpiť cez internet (na Slovensku to žiaľ nefunguje).

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Apple uzatvára všetky Apple Store po celom svete okrem Číny.
Prečítajte si tiež  Foxconn naplno obnoví výrobu už na budúci týždeň kvôli koronavírusu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.